Armin Bačinović je znova odlično opravil delo na sredini igrišča. Foto: EPA
Pablo Armero
Kolumbijec Pablo Armero (na kolenih) je s prostega strela Udinese vrnil v igro. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je ob zmagi Milana v Bologni prispeval gol in podajo. Foto: Reuters
Miloš Krasić
Miloš Krasić je v zadnjih tednih v dresu Juventusa zapravil že ogromno lepih priložnosti, a mu je bilo na derbiju z Laziem s strani juventusovih navijačev najbrž vse odpuščeno. Foto: Reuters
Philippe Mexes in Juan
Juan (desno) je bil mož odločitve na rimskem Olimpicu. Foto: EPA
Navijačica Rome
Ena izmed najstarejših navijačic Rome je povedala nekaj krepkih na račun glavnega sodnika, ki je Marcu Borriellu v 87. minuti razveljavil zadetek. Foto: Reuters

Siciljanci so doma s 3:1 premagali Parmo, medtem ko je bil Udinese z 2:1 boljši od Fiorentine. V Palermu je goste, ki so pripotovali brez trenerja Pasqualeja Marina, saj mu je umrla mati, že v 7. minuti v vodstvo popeljal Alessandro Lucarelli, ki je z glavo zadel po podaji s kota. Domači, pri katerih sta Iličić in Bačinović odigrala vso tekmo, so izenačili na začetku 2. polčasa, ko je z neposredne bližine odbito žogo v mrežo pospravil rezervist Mauricio Pinilla. V akciji za gol je s podajo s peto sodeloval tudi Iličić.

Iličićev predložek zmedel Zaccarda
V 61. minuti je Fabrizio Miccoli po povratni žogi Pinille, ki je v 2. polčasu zamenjal Javierja Pastoreja, z diagonalnim strelom za levo vratnico poskrbel za vodstvo domačih. V 75. minuti je Iličić z desne strani oplazil prečko, dobrih 10 minut kasneje pa je Kranjčan poslal predložek v kazenski prostor, ki ga je v lastno mrežo pospravil Cristian Zaccardo za končnih 3:1.

Handanovićev spodrsljaj ni bil usoden
Tudi Udinese je začel slabo, saj je Handanoviča v 31. minuti z diagonalnm strelom z okoli 25 metrov za desno vratnico presenetil Mario Santana. Zadetek je šel tudi na račun "Sarme", ki bi lako posredoval bolje, saj mu je žoga ušla pod roko. Na srečo domačih sta nato v 2. polčasu izid spreobrnila Pablo Armero in Antonio Di Natale.

Milan suvereno do zmage
V Bologni so nogometaši Milana brez večjih težav osvojili nove tri točke. Mrežo domače ekipe je že v 9. minuti načel Kevin-Prince Boateng, ki je vratarja Emiliana Viviana premagal po lepi podaji Zlatana Ibrahimovića. Strelec prvega zadetka se je kasneje izkazal tudi z odlično globinsko podajo pri drugem golu, ki ga je v 35. minuti iz protinapada zadel Robinho. Končnih 0:3 je po uri igre postavil Ibrahimović, ki je žogo v gol poslal ob levi vratarjevi vratnici.

Krasić rešil 'staro damo'
Derbi v Torinu se je začel po željah domače ekipe, ki je že v 3. minuti povedla prek Giorgija Chiellinija. Ta je po natančni podaji Alberta Aquilanija iz kota z glavo žogo poslal za hrbet nemočnega vratarja Fernanda Muslere. Toda veselje ni trajalo dolgo, saj je v 15. minuti izid izenačil Mauro Zarate. 23-letni Argentinec se je v zmedi pred vrati Juventusa znašel najbolje in žogo iz neposredne bližine pospravil v mrežo. Do konca tekme se je na obema ekipama ponudilo nekaj izvrstnih priložnosti, Juventus je med drugim zadel tudi prečko. Deset minut pred koncem sta si za hip v lase skočila še Alessandro del Piero in Laziev branilec Andre Dias, a sta si hitro podala roki. Ko je že kazalo na deljenje točk, je 'stara mama' dosegla zmagovit zadetek. V polno je nekaj trenutkov pred koncem zadel Miloš Krasić.