Josip Iličić nadaljuje sijajno formo tudi v letu 2016. Prvi zadetek je dosegel po lepem preigravanju, drugega pa z mojstrovino z roba kazenskega prostora. Igral je do 60. minute. Foto: EPA
Iago Falque
Ko je Iago Falque zadel za 2:3, so nogometaši Rome mislili, da bodo Verono zapustili s polnim izkupičkom točk, a jim je načrte prekrižal Simone Pepe, ki je v 81. minuti zamenjal Valterja Birso. Foto: EPA
Emanuele Giaccherini
Emanuele Giaccherini (Bologna) je v 82. minuti utišal San Siro. Foto: EPA
Mauro Icardi
Mauro Icardi je odločil srečanje v Empoliju. Foto: Reuters

Slovenski reprezentant je v 13. minuti tekme na stadionu Renza Barbere izkoristil podajo Nikole Kalinića, uspešno preigral domačega branilca in z desnico ob bližnji vratnici premagal nemočnega vratarja Stefana Sorrentina.

Ta je moral ob izteku polčasa po Iličićevem strelu žogo še enkrat pobrati iz svoje mreže. Znova je 27-letnika zaposlil Kalinić, Iličić pa je z roba kazenskega prostora neubranljivo z levico sprožil za 0:2. To je bil njegov 40. zadetek v elitnem italijanskem nogometnem prvenstvu in 9. letos. Igral je do 60. minute, ko ga je na zelenici zamenjal Jakub Blaszczykowski.

V 77. minuti je Palermo zaostanek prepolovil prek Alberta Gilardina, ki je izkoristil predložek Franca Vazqueza in žogo v mrežo poslal z glavo, a je gostiteljem do morebitnega povratka zmanjkalo moči. Še več, v 93. minuti je zadnji žebelj v njihovo krsto zabil Blaszczykowski. Srečanje sta za gostitelje v celoti odigrala Siniša Anđelković in Aljaž Struna.

18. krog:
GENOA - SAMPDORIA 2:3 (0:2)
Pavoletti 69., 81.; Soriano 18., 49., Eder 39.

UDINESE - ATALANTA 2:1 (2:0)
Thereau 23., Perica 45.; D'Alessandro 75.
Kurtić (Atalanta) je bil na klopi.

CHIEVO - ROMA 3:3 (1:2)
Paloschi 44., Dainelli 58., Pepe 86.; Sadiq 7., Florenzi 37., Falque 71.
Cesar je igral vso tekmo, Birsa (oba Chievo) do 81. minute.

PALERMO - FIORENTINA 1:3 (0:2)
Gilardino 77.; Iličić 13., 43., Blaszczykowski 93.
Anđelković, Struna (oba Palermo) sta igrala vso tekmo, Iličić (Fiorentina) pa do 60. minute.

SASSUOLO - FROSINONE 2:2 (1:2)
Defrel 22., Falcinelli 75.; Dionisi 16., Ajeti 45.

EMPOLI - INTER 0:1 (0:1)