Josip Iličić je dosegel že enajst zadetkov v letošnji sezoni v Serie A. Foto: EPA

Gostitelji so udarno začeli srečanje. V 3. minuti si je Iličić na robu kazenskega prostora naravnal žogo na levico in jo z diagonalnim strelom zavrtinčil v malo mrežico. Dve minuti zatem je Marten de Roon v kazenskem prostoru zaposlil slovenskega reprezentanta, ki je z desne strani žogo od vratnice poslal v mrežo. V 9. minuti je Iličić podal do Hansa Hateboerja, ki je z desnico povišal na 3:0. Sanjske četrt ure je zaokrožil ostrostrelec Duvan Zapata, ki je z leve strani zabil žogo pod prečko. To je bil že njegov 20. zadetek v tej sezoni. Toliko jih je dosegel tudi Cristiano Ronaldo, enega več pa Fabio Quagliarella.

Gostje, ki jih vodi Siniša Mihajlović, so v prvem polčasu delovali popolnoma razglašeno, čeprav je bila ta tekma izjemno pomembna v boju za obstanek.

V uvodnih devetih minutah je imel Iličić pravi šov. Foto: EPA

V 54. minuti je Riccardo Orsolini s prostega strela z leve strani presenetil slabo postavljenega vratarja Atalante Pierluigija Gollinija. V 63. minuti je trener Gian Piero Gasperini namenil Iličiću počitek pred nedeljskim derbijem z Interjem na San Siru.