Carlos Tevez je stari dami prinesel novo zmago. Foto: EPA
Nogometaši Lazia
Nogometaši Lazia uspešno zasedajo položaj, ki vodi v Ligo prvakov. Foto: EPA
Napoli
Napoli je v četrtek izgubil na gostovanju pri Empoliju s 4:2, že po prvem polčasu je bilo 3:0. Napoli si je zabil dva avtogola, Empoli pa enega. Trije avtogoli so bili na eni tekmi Serie A doseženi prvič po sezoni 1994/95. Foto: EPA

Slovenski reprezentant je tik pred koncem srečanja omilil poraz svoje ekipe, ko je s krasno izvedenim prostim strelom premagal Gianluigija Buffona. Italijanski vratar je žogo sicer dosegel, a je bil strel premočan, da bi ga lahko zaustavil.

Fiorentina je sicer srečanje začela solidno, po dobre pol ure igre je z enajstih metrov v polno zadel Gonzalo Rodriguez. Toda prednost gostujoče ekipe ni trajala dolgo, že tri minute pozneje je izid poravnal Fernando Llorente, ki je z glavo v gol podaljšal predložek Andree Pirla. Še pred polčasom je stara dama že vodila. Carlos Tevez je dosegel 19. prvenstveni zadetek v sezoni po podaji Patricea Evraja.

Argentinec se je med strelce vpisal tudi v drugem polčasu, natančneje v 70. minuti, ko je s strelom v daljši vratarjev kot zadel za 3:1. Fiorentina je bila poražena, žarek upanja je s prostim strelom sicer vlil Iličić, a je vse skupaj hitro usahnilo.