Josip Iličić je zadel petič v tej sezoni, vselej je bil uspešen z 11-metrovke. Foto: EPA
Mattia Destro
Mattia Destro je dvakrat spravil žogo za hrbet Pepeja Reine. Foto: Reuters
Paulo Dybala
22-letni Paulo Dybala je v 32. minuti poskrbel za potezo tekme v Rimu, ko je z roba kazenskega prostora matiral Federica Marchettija. Foto: Reuters
Adem Ljajić
Adem Ljajić se veseli edinega zadetka na tekmi Inter - Genoa. Foto: Reuters

Prvi gol na tekmi je v 26. minuti dosegel Nikola Kalinić, ki je v mrežo preusmeril strel Milana Badlja s 25 metrov. Na drugi strani je Silvan Widmer z glavo meril v vratnico. Sredi drugega polčasa je Emmanuel Agyemang Badu v kazenskem prostoru podrl Kalinića, Iličić pa je bil natančen z bele točke. Končni izid je v 86. minuti postavil Gonzalo Rodriguez po strelu iz kota, ko je Iličić že zapustil zelenico.
Destro z dvema goloma zagodel Napoliju
Za presenečenje je poskrbela Bologna, ki je s 3:2 premagala vodilni Napoli, tako da je zdaj prvi na lestvici spet Inter. Fiorentina ima točko manj, Neapeljčani pa dve manj.
Napoli, ki je v ponedeljek na derbiju z 2:1 premagal Inter, tokrat ni imel svojega dne. Doživel je prvi poraz po 13 tekmah. Bologna je povedla v 14. minuti, po protinapadu je mrežo gostov načel Mattia Destro. Sedem minut pozneje je na 2:0 po kotu z glavo povišal Luca Rossettini. V 35. minuti je varovancem Maurizia Sarrija znižanje izida preprečila vratnica. Destro je v 60. minuti z roba kazenskega prostora zadel še enkrat za 3:0 (slabše je posredoval vratar Pepe Reina), poraz pa je z dvema zadetkoma v zadnjih petih minutah ublažil najboljši strelec lige Gonzalo Higuain.
Dybala režiser Juventusove zmage v Rimu

Vse bližje vodilni trojici so nogometaši Juventusa, ki so že v petek v gosteh premagali Lazio z 0:2 in še naprej nizajo zmage. Za Interjem zaostajajo šest točk. Stara dama je na Olimpicu povedla že v 7. minuti, ko je po izbiti žogi domačih branilcev Paulo Dybala močno ustrelil v sredino, kjer je žoga zadela Santiaga Gentilettija in se odbila za hrbet vratarja Federica Marchettija.

Dybala, 22-letni Argentinec, je drugič udaril v 32. minuti, ko si je na robu kazenskega prostora mojstrsko ustavil žogo, si jo dvignil, nato pa jo spektakularno zadel v zraku in jo poslal za levo vratnico nemočnega Marchettija.

Jalova premoč Lazia
Juventus je v drugem polčasu brez težav nadziral položaj na igrišču. Lazio je sicer imel terensko premoč (posest žoge 61:39, streli v okvir vrat 7:2), a mu ni uspelo resneje ogroziti vrat Gigija Buffona, tako da so se aktualni prvaki veselili pete zaporedne zmage. Na drugi strani se kriza Lazia, ki je nazadnje zmagal 25. oktobra, nadaljuje, zato so jim navijači po zadnjem sodnikovem pisku namenili žvižge. Usoda trenerja Stefana Piolija visi na nitki.
Ljajić mož odločitve na San Siru
Inter je v soboto z 1:0 premagal Genoo in se znova povzpel na vrh lestvice. Edini strelec je bil v 59. minuti Adem Ljajić, ki je s prostega strela zadel v oddaljeni kot. Do konca tekme se ni zgodilo nič pretresljivega z izjemo izključitve Danila D'Ambrosia zaradi dveh rumenih kartonov.
Roma ob zmago v 94. minuti
Bolj razburljivo je bilo v končnici popoldanske tekme med Torinom in Romo (1:1). Gostje so srečno povedli v 84. minuti s prostim strelom Miralema Pjanića (napako je storil vratar Daniele Padelli), a si je požrtvovalni in večji del srečanja boljši tekmec Torino v sodnikovem podaljšku priboril točko s sporno dosojene 11-metrovke po napaki Antonia Rüdigerja in domnevnem prekršku Kostasa Manolasa nad Andreo Belottijem. Z bele točke je izenačil Maxi Lopez. Predtem je priložnost za 0:2 zapravil Edin Džeko.

ITALIJANSKO PRVENSTVO

15. KROG

LAZIO - JUVENTUS 0:2 (0:2)
Gentiletti 7./ag, Dybala 32.

Lazio: Marchetti, Basta, Gentiletti , Radu , Mauricio , Parolo , Biglia, Milinković-Savić (69./Matri), Candreva (46./Anderson), Kishna (46./Keita), Klose .

Juventus: Buffon, Lichtsteiner, Chiellini, Barzagli, Bonucci, Marchisio, Sandro , Asamoah (69./Evra ), Sturaro, Dybala (80./Cuadrado), Mandžukić (82./Morata)

BOLOGNA - NAPOLI 3:2 (2:0)
Destro 14., 60., Rossettini 21.; Higuain 87., 90.

ATALANTA - PALERMO 3:0 (2:0)
Denis 18., Cherubin 25., De Roon 80.
RK: Migliaccio 76./Atalanta
Kurtić (Atalanta) je igral do 76. minute, Anđelković (Palermo) do 53. minute. Struna (Palermo) je počival zaradi kartonov.

FIORENTINA - UDINESE 3:0 (1:0)
Kalinić 26., Iličić 62./11-m, Rodriguez 86.
Iličić (Fiorentina) je igral do 73. minute.

FROSINONE - CHIEVO 0:2 (0:0)