Lorenzo Insigne je preprečil poraz Napolija. Foto: Reuters

Neapeljčani so prejšnji teden izgubili derbi proti Juventusu z 1:2 in vse moči bodo usmerili v Evropsko ligo, kjer so na prvi tekmi osmine finala odpravili Salzburg s 3:0. Carlo Ancelotti se je odločil, da bo spočil nekatere nosilce igre pred povratno tekmo v četrtek.

Sassuolo je povedel v 52. minuti, ko je Jeremie Boga v gneči pred vrati Napolija uspel zaposliti Domenica Berardija, ki je poskrbel za vodstvo gostiteljev. Lorenzo Insigne je z natančnim diagonalnim strelom z desetih metrov pospravil žogo v malo mrežico štiri minute pred koncem.

Moise Kean je z dvema zadetkoma v prvem polčasu potopil Udinese. Foto: Reuters

Milan ohranil točko naskoka pred Interjem
Na tretjem mestu je Milan, ki je v Veroni ugnal Chievo (1:2). Odločil je izjemni napadalec Krzysztof Piatek z glavo v 57. minuti. Inter zaostaja le točko za mestnim tekmecem po zmagi nad Spalom z 2:0. Samir Handanović je branil vso tekmo, pri gostih pa je Jasmin Kurtić igral vso tekmo.

Zapata in Quagliarella še naprej treseta mreže
Iličić je v 50. minuti na roba kazenskega prostora našel Duvana Zapato, ki je prodrl v kazenski prostor in spravil žogo mimo vratarja Emila Audera v mrežo. Sijajni kolumbijski napadalec je dosegel že 17. zadetek v letošnji sezoni. Najboljši strelec Serie A Fabio Quagliarella je zadel že 20-krat. Tokrat je z bele točke izenačil v 67. minuti, potem ko je Alejandro Gomez naredil prekršek v kazenskem prostoru. Trener gostov iz Bergama Gian Piero Gasperini se je glasno pritoževal in sodnik Michael Fabbri ga je poslal na tribuno.

Claudio Ranieri je debitiral n aklopi Rome z zmago. Žan Celar je debitiral v Serie A, vstopil je v zadnjih petih minutah. Foto: EPA

Vrhunska poteza Gosensa za tri točke
Odločilni zadetek je dosegel Robin Gosens v 77. minuti, potem ko je iz težkega položaja pospravil odbito žogo v mrežo iz desne strani. Vratar Sampdorie Audero je predložek nespretno odbil, Gosens pa je akrobatsko v zraku uspel preusmeriti žogo v malo mrežico.

27. krog:
JUVENTUS
- UDINESE 4:1 (2:0)
Kean 11., 39., Can 67./11-m, Matuidi 71.; Lasagna 84.

Juventus: Szczesny, Caceres, Barzagli (25./Bonucci), Rugani, Spinazzola, Can, Bentancur, Alex Sandro, Bernardeschi, Matuidi (72./Dybala), Kean (80./Nicolussi Caviglia).

Udinese: Musso, de Maio, Troost-Ekong, Nuytinck (25./Opoku), ter Avest (62./Sandro), Stryger Larsen, Wilmot (46./Lasagna), Fofana, Zeegelaar, de Paul , Pussetto.

Sodnik: Daniele Chiffi

PARMA - GENOA 1:0 (0:0)
Kucka 78.
Štulac (Parma) ni igral zaradi poškodbe gležnja, Vodišek (Genoa) je bil na klopi.

SAMPDORIA - ATALANTA 1:2 (0:0)
Quagliarella 67./11-m; Zapata 50., Gosens 77.
Belec je sedel na klopi; Iličić je igral do 87. minute in podal za prvi zadetek.

INTER - SPAL 2:0 (0:0)