Nogometaši Juventusa ostajajo neporaženi. Osmi zaporedni
Nogometaši Juventusa ostajajo neporaženi. Osmi zaporedni "scudetto" je vse bližje. Foto: Reuters

Stara dama se je znašla v velikih težavah v Ligi prvakov, kjer je madridski Atletico prvo tekmo osmine finala dobil z 2:0. Izpadel je tudi iz italijanskega pokala proti Atalanti (0:3). Nov naslov državnega prvaka je po 23. zmagi skoraj že zagotovljen.

Lorenzo Insigne je šest minut pred koncem zadel vratnico. Foto: Reuters

Pjanić velemojstrsko izvedel prosti strel
Gostitelji so se znašli v velikih težavah v 25. minuti. Kevin Malcuit je zelo slabo podal nazaj do vratarja Alexa Mereta. Cristiano Ronaldo je prestregel žogo in vratar Napolija je Portugalca zrušil 17 metrov od vrat. Sodnik Gianluca Rocchi ga je takoj izključil. Carlo Ancelotti je iz igre potegnil napadalca Arkadiusza Milika, vstopil je rezervni vratar David Ospina. Ronaldo se je že postavil za izvajanje prostega strela, a ga je Miralemu Pjaniću uspelo prepričati, da je to njegov položaj. S 17 metrov je žogo poslal čez živi zid tik ob vratnici v mrežo.

Emre Can je z glavo povišal na 0:2. Foto: Reuters

Zielinski v vratnico, Can pa v polno
Gostitelji niso bili šokirani, že v naslednji minuti je Piotr Zielinski po protinapadu z diagonalnim strelom zadel vratnico. Šest minut pred odmorom je Federico Bernardeschi z desne strani sijajno podal pred vrata, kjer je Emre Can z glavo s petih metrov zatresel mrežo.

Callejon vlil upanje Napoliju
Ob odmoru se je Ancelotti odločil za odločnejšo potezo. Napadalec Dries Mertens je vstopil in že v drugi minuti so tudi gostje ostali le z deseterico. Pjanić je zaradi igranja z roko prejel drugi rumeni karton. Po uri igre je Lorenzo Insigne z leve strani podal pred vrata, kjer je Jose Callejon iz bližine potisnil žogo v mrežo.

Josip Iličić je dosegel osem golov v letošnji sezoni. Foto: EPA

Insigne z enajstih metrov stresel vratnico
Juventus se je v zadnjih minutah organizirano branil. Šest minut pred koncem je Fabian Ruiz Pena v kazenskem prostoru zadel Alexa Sandra v roko. Posredoval je videosodnik in glavni delivec pravice Gianluca Rocchi si je ogledal posnetek ob stranski črti. Takoj je pokazal na belo točko. Kapetan Insigne je stresel levo vratnico.

Freuler hitro izvedel prosti strel, Iličić izenačil
Atalanta je po hitrem zaostanku premagala Fiorentino s 3:1. Gostje so povedli že v 3. minuti, ko je Luis Muriel z natančnim strelom z levico poslal žogo v malo mrežico. V 28. minuti je izenačil Josip Iličić. Atalanta je dobila prosti strel, Remo Freuler se je hitro odzval in našel Iličića, ki je z močnim strelom z roba kazenskega prostora zatresel mrežo. Šest minut zatem je za preobrat po sijajnem prodoru poskrbel Alejandro Gomez, ki je krenil s svoje polovice v silovitem šprintu in nato z 20 metrov poslal žogo z desno nogo tik ob vratnici v mrežo. Končni izid je po uri igre postavil Robin Gosens.