Dorin Goian je igral namesto kaznovanega Cesareja Bovoja in dosegel prvi zadetek v dresu Palerma. Foto: Reuters
Alexandre Pato
Alexandre Pato je moral v 64. minuti predčasno z igrišča zaradi poškodbe levega gležnja, vendar si bo do mestnega derbija še pravočasno opomogel. Foto: Reuters
Giampaolo Pazzini in Leonardo
Giampaolo Pazzini je zadetek proti Lecceju proslavil s trenerjem Leonardom. Foto: EPA
Francesco Totti
Francesco Totti je presegel mejo 200 golov v Serie A. Foto: EPA

Romunski branilec je zadel v 10. minuti, ko je po strelu iz kota izkoristil zmedo v Milanovi obrambi, ki ga je pustila povsem samega. Rdeče-črni niso mogli računati na pomoč kaznovanega Zlatana Ibrahimovića, ki bo manjkal tudi na derbiju proti Interju 2. aprila. Ta se je z zmago nad Leccejem z 1:0 Milanu približal le na dve točki zaostanka. Zadetka Goiana varovanci Massimiliana Allegrija s preveč počasno igro niso znali izničiti, Palermo pa je bil še nekajkrat nevaren iz protinapadov.
Sirigu vselej na pravem mestu
Gostje so v prvem polčasu sicer zapretili s strelom Mathieuja Flaminija z 20 metrov, nato je Alexandre Pato s prostega strela s 25 metrov meril malo čez prečko, Antonio Cassano pa znotraj kazenskega prostora mimo vratnice, a na zares lepo priložnost so morali čakati vse do 65. minute, ko se je po novem strelu Flaminija s spektakularno obrambo izkazal Salvatore Sirigu. Ta je bil na pravem mestu tudi ob poskusu Robinha, ki je zamenjal poškodovanega Pata (levi gleženj; manjkal bo približno 10 dni, za derbi pa ni vprašljiv), in po strelu z glavo Gennara Gattusa 10 minut pred koncem.

Iličić dobil prednost pred Miccolijem
Josip Iličić
je v začetni enajsterici Palerma dobil prednost pred Fabriziem Miccolijem. V sistemu 3-4-2-1 je igral ob Javierju Pastoreju, edini napadalec je bil Maurizio Pinilla. Odigral je vso tekmo, Armin Bačinović pa je na igrišču preživel 69 minut. Miccoli in še en rezervist Abel Hernandez sta imela ob koncu tekme še dve polpriložnosti pri gostiteljih. Novi trener Palerma Serse Cosmi še nikoli v svoji karieri ni izgubil proti Milanu!
Pazzini odločil na San Siru
Interju je zmago nad Leccejem v 52. minuti zagotovil zadetek Giampaola Pazzinija, ki je z diagonalnim strelom natančno meril v daljši kot. Pet minut pred koncem se je Julio Cesar izkazal z lepo obrambo nevarnega strela Andree Bertolaccija. Lucio si je z neumnim igranjem z roko priigral rumeni karton, zaradi katerega bo manjkal na mestnem derbiju.
"Sarma" znova nepremagan
Zaostanek za Milanom je z novo zmago zmanjšal tudi Udinese. Na Friuliju je tudi z nekoliko slabšo igro ugnal Catanio z 2:0. Samir Handanović je nepremagan že 570 minut in je že dvanajstič letos ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. Videmčani za Milanom, ki ga bodo maja doma pričakali v zadnjem krogu, zaostajajo le še šest točk!
200. in 201. zadetek Tottija
34-letni Francesco Totti je ob remiju Rome v Firencah (2:2) dosegel oba zadetka za goste in postal šesti igralec v Serie A, ki je presegel mejo 200 zadetkov. Daleč najboljši strelec italijanskega prvenstva je Silvio Piola z 274 goli, sledijo pa mu Gunnar Nordhal (225), Giuseppe Meazza (216), Jose Altafini (216), Roberto Baggio (205) in Totti (201).
30. krog:
PALERMO
- MILAN 1:0 (1:0)
Goian 10.
Iličić je igral vso tekmo, Bačinović do 69. minute, Andjelković in Kurtić (vsi Palermo) sta bila na klopi.
Palermo: Sirigu, Munoz, Goian, Migliaccio, Darmian, Bačinović (69./Acquah), Nocerino, Balzaretti, Iličić, Pastore (74./Miccoli), Pinilla (88./Hernandez).

Milan:
Abbiati, Abate, Nesta, T. Silva, Jankulovski (62./Antonini), Gattuso, van Bommel (53./Boateng), Flamini, Seedorf, Pato (64./Robinho), Cassano.

LAZIO - CESENA 1:0 (1:0)
Zarate 2.

FIORENTINA - ROMA 2:2 (2:1)
Mutu 22., Gamberini 35.; Totti 27./11-m, 53.
BOLOGNA - GENOA 1:1 (1:1)
Di Vaio 28.; Dainelli 43.
Krhina (Bologna) in Jeleniča (Genoa) ni bilo v ekipi.

Inler 22., Di Natale 74./11-m
Handanović (Udinese) je igral vso tekmo.
BARI - CHIEVO 1:2 (1:1)
Ghezzal 41./11-m; Pellissier 38., Moscardelli 49.
Jokić je igral vso tekmo, Cesarja zaradi kartonov (in poškodbe nosu) ni bilo v ekipi.
NAPOLI - CAGLIARI 2:1 (0:0)