Inter in Juventus sta prikazala všečno igro, ki se je končala z remijem. Foto: Reuters
Na tribunah stadiona Giuseppe Meazza je bil tudi nekdanji nogometaš Interja Mario Balotelli, ki se je takole odzval na žvižge Interjevih navijačev. Foto: Reuters
Josip Iličič
Josip Iličič je pravo odkritje letošnjega italijanskega prvenstva. Foto: EPA
Andrea Pirlo
Andrea Pirlo je v Parmi zagotovo dosegel enega najlepših zadetkov v svoji bogati karieri. Foto: EPA
Marek Hamšik
Napadalec Napolija Marek Hamšik je načel mrežo Rome, ki je na koncu izgubila z 2:0. Foto: Reuters
Orel Lazia
Orel, ki so ga spustili pred začetkom tekme na rimskem Olimpicu, je prinesel srečo ekipi Lazia, ki po 6. krogih presenetljivo vodi na lestvici Serie A. Foto: EPA

Na razprodanem stadionu Giuseppe Meazza sta ekipi prikazali dober nogomet in kopico lepih priložnosti, prek katerih pa ni prišlo do zadetka. V prvem polčasu sta bili ekipi precej izenačeni, za odtenek so bili nevarnejši domači, ki so na vrata stare dame sprožili 9 strelov. Že v 12. minuti je z razdalje vratarja Marca Storarija zaposlil Dejan Stanković, proti koncu polčasa pa sta lepi priložnosti zapravila še Samuel Eto'o in Diego Milito. Na drugi strani so črno-beli v 32. minuti celo zatresli mrežo, a je stranski sodnik gol Vincenza Iaquinte razveljavil zaradi domnevnega prepovedanega položaja po podaji Miloša Krasića.

Ostalo je pri delitvi točk
V nadaljevanju sta obe ekipi zapravili po eno zares lepo priložnost. V 59. minuti je moral po izjemnem prodoru Krasića ob bližnji vratnici posredovati Julio César, slabih deset minut kasneje je super priložnost zapravil še Maicon. Ta je po natančnem predložku Wesleyja Sneijderja iz neposredne bližine z glavo zgrešil žogo in razočaral domače navijače. Inter je pokazal nekoliko večjo željo po zadetku, v 77. minuti je je Esteban Cambiasso z natančno globinsko podajo pred golom našel Diega Milita, ki pa je s slabim zaključkom žogo poslal mimo gola . Pri Juventusu je bil še najbolj dejaven rezervist Alessandro Del Piero, ki je pretil predvsem z razdalje, a mu tako želenega gola ni uspelo zadeti. Ostalo je pri delitvi točk, zaradi česar je na vrhu Serie A presenetljivo rimski Lazio.

Iličič znova med strelci
Josip Iličič je v Firencah zadel še tretji gol v dresu Palerma. Z dobrih 25 metrov je po podaji Mauricia Pinille snel pajčevino z vrat Sebastiena Freyja. Pred tem je 22-letnik z nenadnim izjemnim strelom v 5. minuti zadel še prečko. V dresu Palerma je vso tekmo odigral Armin Bačinovič, ki je prejšnjo tekmo italijanskega prvenstva začel na klopi. Palermo je tekmo dobil z 1:2, vodstvo je v 37. minuti rutinirano podvojil Javier Pastore. Fiorentina je v drugem polčasu uspela rezultat znižati, potem ko je po podaji Maria Santane iz neposredne bližine mrežo zatresel Alberto Gilardino. Vijoličastim se je po dobri uri igre ponudila priložnost za izenačenje izida, potem ko je Federico Balzaretti v kazenskem prostoru domnevno igral z roko, a je najstrožjo kazen zapravil Adem Ljajić.

Mojstrovina Pirla osupnila nogometni svet
Nogometaši Milana so se (vsaj za en dan) povzpeli na vrh lestvice Serie A. V Parmi so premagali tamkajšnjega prvoligaša z 0:1, evrogol pa je v 25. minuti z dobrih 35 metrov dosegel zimzeleni Andrea Pirlo. Rdeče-črni bi lahko vknjižili višjo zmago, če v vratih Parme ne bi kraljeval izvrstni Antonio Mirante, ki se je še najbolj izkazal v 37. minuti z izvrstno trojno obrambo. Varovanci Massimiliana Allgerija so bili veliko boljši nasprotnik, na domači gol so sprožili kar 18 strelov, od teh 10 v okvir vrat.

Romi ne gre in ne gre
Lanski podprvak Roma je v Neaplju klonila pred Napolijem z 2:0. Tekma je bila sicer izenačena, a so do izrazitejših priložnosti prihajali domači nogometaši. Že v 5. minuti je Andrea Dossena goste presenetil z izjemnim prodorom, v 29. minuti pa je Bogdan Lobont veselje preprečil Mareku Hamšiku, ki bi svojo priložnost enostavno moral izkoristiti. Vseeno se mu je v 72. minuti uspelo vpisati na listo strelcev, potem ko je lepem predložku Dossene z desnico domačo ekipo povedel v vodstvo. Roma se je poskušala vrniti v igro, najbolj dejaven je bil Mirko Vučinić, a ji je zadnji žebelj v krsto zabil kar branilec Juan, ki je v 83. minuti žogo po akciji Hassana Yebde in Edinsona Cavanija poslal v lastno mrežo.