Na Samuela Eto'oja so v Firencah domači branilci dobro pazili. Foto: Reuters
Juan Manuel Iturbe, Miralem Pjanić, Daniele De Rossi in Adem Ljajić
Kvartet Juan Manuel Iturbe, Miralem Pjanić, Daniele De Rossi in Adem Ljajić po zmagovitem zadetku Rome. Foto: Reuters
Samir Handanović in Andi Lila
Albanec Andi Lila je v 44. minuti z glavo takole premagal Samirja Handanovića in postavil končni izid na tekmi Inter - Parma (1:1). Foto: EPA
Carlos Tevez in Roberto Pereyra
Argentinca Carlos Tevez in Roberto Pereyra sta bila strelca ob zmagi Juventusa nad Empolijem, ki je doživel prvi poraz po osmih tekmah oziroma 26. januarju. Foto: EPA

Oba zadetka so gledalci na razmočenem igrišču videli v drugem polčasu. V 62. minuti je z strelom v spodnji kot zadel Alessandro Diamanti, dve minuti pozneje pa po podaji Maria Gomeza in po hitrem slalomu med branilci Mohamed Salah. Gostje niso pokazali veliko. V torek v Firence prihaja Juventus, prva polfinalna pokalna tekma v Torinu se je končala z zmago Fiorentine z 1:2.

Pjanić: Nekateri novinarji preveč govorijo
Nogometaši Rome so bili v času kosila z 1:0 boljši od Napolija in doma zmagali prvič po več kot štirih mesecih. Za edini zadetek je v 25. minuti poskrbel Miralem Pjanić. Vratarja Mariana Andujarja je po podaji Alessandra Florenzija z desne strani premagal s strelom po tleh z 11 metrov. Reprezentant Bosne in Hercegovine je po zadetku z gesto pokazal proti novinarski tribuni. "Je bilo moje slavje kontroverzno? Nekateri novinarji preveč govorijo," je dejanje pokomentiral po tekmi. Rimljani so v prvem polčasu nadzorovali potek srečanja, v drugem pa so bili boljši gostje. Napadali so, a jim ni uspelo izenačiti. Z nekaj odličnimi obrambami se je proti nekdanjim soigralcem izkazal vratar Rome Morgan De Sanctis. Napoli je v gosteh izgubil četrtič zapored.

Lazio in Milan do treh točk v gosteh
Tik za Romo je tretji na lestvici Lazio, ki je z 1:3 slavil pri predzadnjem Cagliariju. To je bila že njegova sedma zaporedna zmaga. Zadnji zadetek na tekmi je v 92. minuti s prostega strela dosegel Marco Parolo.

Milan je po več kot petih mesecih prvič zmagal v gosteh. Rdeče-črni so z 1:2 premagali Palermo, odločil je Jeremy Menez v 83. minuti. Za 0:1 je ob koncu prvega polčasa mrežo zatresel Alessio Cerci, ki je dosegel prvi gol v dresu sedemkratnega evropskega prvaka.
Inter ni mogel premagati niti Parme
Milan ima na osmem mestu tri točke več kot Inter, ki je nadaljeval z razprodajo ugleda tudi proti bankrotirani Parmi. Ta si je na San Siru priborila remi z 1:1. Črno-modri so brez zmage že pet tekem, nazadnje so se treh točk veselili 23. februarja v Cagliariju. Ob novi slabi predstavi so poslušali žvižge tako po prvem polčasu kot po koncu tekme. Prvi ukrep je sledil hitro: na velikonočno nedeljo niso uživali v prostem dnevu, ampak so se namesto predvidenega počitka že ob 8.30 zbrali na treningu.
28. krog:
VERONA - CESENA 3:3 (2:0)
Toni 3., Gomez 30., 63.; Carbonero 70., Brienza 77., Succi 81.
Krajnc je za Ceseno igral vso tekmo.

SASSUOLO - CHIEVO 1:0 (1:0)
Berardi 23./11-m
RK: Peluso 60./Sassuolo
Cesar je za Chievo igral vso tekmo, Birsa pa do 65. minute. Lazarević je bil na klopi Sassuola.
INTER - PARMA 1:1 (1:1)
Guarin 25.; Lila 44.
Handanović je branil za Inter.
CAGLIARI - LAZIO 1:3 (0:1)
Sau 50.; Klose 31., Biglia 61./11-m, Parolo 92.
PALERMO - MILAN 1:2 (0:1)
Dybala 72./11-m; Cerci 37., Menez 83.
Anđelkovića ni bilo v postavi Palerma, saj je na prejšnji tekmi dobil rdeči karton.
ATALANTA - TORINO 1:2 (0:2)