Ivan Perišić je le devet minut po vstopu v igro odločil Derby d'Italia. Foto: EPA
Mauro Icardi
Mauro Icardi je hitro izničil vodstvo Juventusa. Foto: EPA
Stephan Lichtsteiner
Stephan Lichtsteiner je bil v slogu pravega napadalca na pravem mestu v 66. minuti. Foto: EPA
Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik je z dvema zadetkoma popeljal Napoli na vrh lestvice. Foto: EPA
Milan Badelj
Milan Badelj je odločil srečanje v Firencah. Foto: EPA

Trener Milančanov Frank de Boer je slišal že številne kritike po slabem uvodu v sezono, na derbiju pa so njegovi izbranci prikazali najboljšo igro v letošnji sezoni.
Icardi zadel vratnico
V prvem polčasu je potekal taktični boj, priložnosti je bilo malo. Najlepšo je imel Mauro Icardi, ki je z leve strani prodrl v kazenski prostor in si namestil žogo na desnico, z diagonalnim strelom pa je zadel zunanji del vratnice.
Stara dama v vodstvu le dve minuti
Tudi na začetku drugega dela je bil Inter nevarnejši. V 64. minuti je Antonio Candreva za las meril mimo vrat. Dve minuti zatem hladna prha za domače navijače, Alex Sandro je z leve strani podal pred vrata, kjer je Stephan Lichtsteiner iz bližine zatresel mrežo. Inter je izenačil v 68. minuti. Kot iz leve strani je izvedel Ever Banega, žogo je poslal pred vrata, kjer je Icardi z glavo matiral Gianluigija Buffona.
Joker Perišić mož odločitve
Odločitev je padla v 78. minuti, ko je Icardi sijajno prodrl po desni strani. Uspelo mu je zadržati žogo v igri, nato pa je sijajno podal nazaj do rezervista Ivana Perišića, ki je z glavo poskrbel za veliko navdušenje na tribunah. V zadnjih minutah je stara dama pritisnila. Miralem Pjanić je s prostega strela v 83. minuti meril prek vrat.
Gostje so imeli v šestih minutah sodnikovega dodatka igralca več, saj je Banega v 90. minuti prejel drugi rumeni karton. Gostitelji so zdržali pritisk Juventusa vse do zadnjega piska Paola Tagliaventa. Samir Handanović je prejel tudi rumeni karton zaradi zavlačevanja. Nekdanji vratar slovenske izbrane vrste je bil suveren, ko so gostje skušali s številnimi predložki.

De Boer: Proti Juventusu ni treba motivirati igralcev
"To je bila izjemna zmaga za našo ekipo in seveda za naše navijače. Mislim, da smo potrebovali prav to za dvig samozavesti. Proti Juventusu ni treba posebej motivirati igralcev. Odigrali so zelo kompaktno, izkazali so se z moštveno igro," je bil zadovoljen Frank de Boer.

Allegri: Ta poraz ni nobena tragedija
"Ta poraz ni nobena tragedija. Bil sem zaskrbljen zaradi zelo težkih tekem na uvodu v sezono. Odrezali smo se precej bolje kot lani. Takšen poraz nas bo prebudil. Naučiti se je treba iz poraza in odigrati pametneje na naslednjih tekmah," je dejal trener petkratnih zaporednih prvakov Massimiliano Allegri, ki je šele v 74. minuti v igro poslal napadalca Gonzala Higuaina.
Badelj zrežiral zmago Fiorentine
Na nedeljski večerni tekmi je Fiorentina ugnala Romo z 1:0. Edini zadetek je v 82. minuti dosegel Milan Badelj. S 25 metrov je močno streljal z desnico, Nikola Kalinić pa je pokril pogled vratarju Wojcicechu Szczesnyju, ki je bil nemočen. Josip Iličić je igral do 77. minute, ko ga je zamenjal Khouma Babacar.

4. krog:
SAMPDORIA - MILAN 0:1 (0:0)
Bacca 85.
Krajnc je bil na klopi Sampdorie.

LAZIO - PESCARA 3:0 (0:0)
Milinković Savić 67., Radu 72., Immobile 76.
Memushaj (Pescara) je v 35. minuti zapravil 11-m.

Borriello 8., 73., Sau 55.
Kurtić (Atalanta) je igral do 56. minute. Paloschi (Atalanta) je zapravil 11-m v 36. minuti.

CROTONE - PALERMO 1:1 (1:0)