Mauro Icardi (levo, desno Ever Banega) je po dva gola dosegel na štirih izmed zadnjih petih domačih tekem v Serie A. Foto: EPA

To je bila po Genoi (2:0) in Sassuolu (0:1) tretja zaporedna zmaga črno-modrih v Serie A, hkrati je Samir Handanović tretjič ohranil mrežo nedotaknjeno. Trener Stefano Pioli se veseli zmage nad moštvom, ki ga je moral zapustiti na začetku aprila.

Rimljani so imeli v prvem polčasu več od igre, dva strela Cira Immobileja je ubranil Handanović, Sergej Milinković-Savić pa je iz bližine z glavo streljal prek vrat.

V drugem delu je igral le še Inter. V 54. minuti je Ever Banega po ukradeni žogi z močnim strelom z desnico z 20 metrov prvič matiral Federica Marchettija. Dve minuti pozneje je po predložku Danila D'Ambrosia z glavo na 2:0 povišal Mauro Icardi. Argentinski napadalec je z nizkim strelom iz sredine kazenskega prostora postavil tudi končni izid v 65. minuti po podaji Banege. S 14 zadetki je zdaj sam na vrhu lestvice strelcev. V 82. minuti mu je hat-trick preprečila prečka.

Juventus in Milan bosta zaradi petkovega superpokala v Dohi svoji srečanji odigrala šele 8. februarja.