Matteo Darmian je odločil srečanje na stadionu Guiseppeja Meazze v Milanu. Foto: EPA
Sorodna novica Na 15 gostovanjih Milan osvojil kar 40 točk

Edini zadetek na tekmi je v 77. minuti dosegel Matteo Darmian. Na desni strani sta si podaji izmenjala Achraf Hakimi in Romelu Lukaku.

Belgijski napadalec je nato žogo poslal pred vrata, kjer jo je pod prečko zabil 31-letni bočni branilec, ki barve Interja brani kot posojen nogometaš Parme.

Črno-modri so se morali za zmago sicer pošteno potruditi. Gostje so se odlično branili, še posebej je svoje delo dobro opravljal mladi vratar Guglielmo Vicario. 24-letni čuvaj mreže iz Vidma je med drugim doživel svoj prvenec med elito.

Vseeno se ekipi s Sardinije ni izšlo vse po načrtih. Medtem ko je Inter dosegel že 11. zaporedno zmago, Cagliari čaka hud boj za obstanek v ligi. Torino ima na 17. mestu s tekmo manj pet točk naskoka.

20-letni Šved Dejan Kulusevski je že v 4. minuti zadel za vodstvo Juventusa. Foto: EPA

Kulusevski hitro zadel za Juventus
Zmage so se veselili tudi nogometaši Juventusa, ki so v Torinu premagali Genoo. Že v 4. minuti je mrežo ekipe iz Genove zatresel Šved Dejan Kulusevski. Juan Cuadrado je lepo preigral Andreo Masiella in podal Kulusevskemu, ki je 'iz prve' matiral vratarja Mattio Perina. V 22. minuti je vodstvo iz protinapada podvojil Alvaro Morata. Potem ko je Perrin ubranil strel Federica Chiese, je Cristiano Ronaldo iz neposredne bližine zadel vratnico. Žoga se je vseeno (srečno) odbila do Morate, ki ni imel težkega dela za 2:0.

McKennie potrdil zmago stare dame
Gostje so v uvodu drugega polčasa vrnili udarec. Natančneje v 49. minuti, ko je po predložku iz kota Gianluca Scamacca prepolovil prednost nasprotnika s strelom z glavo. Le nekaj minut pozneje je moral domači vratar Wojciech Szczesny posredovati še ob strelu rezervista Marka Pjace, ki je poskusil srečo z roba kazenskega prostora. Po dobri uri igre je na zelenico namesto Nicola Rovelle stopil tudi Miha Zajc, vendar gostujoči ekipi ni uspelo najti poti do izenačenja. Vse dvome o zmagovalcu je v 70. minuti razblinil rezervist Weston McKennie, ki se je le nekaj trenutkov po vstopu v igro izmuznil zanki prepovedanega položaja in rutinirano zaključil za končnih 3:1.

Juventus zanesljivo ugnal Genoo
Josip Iličić se je po 3. marcu, ko je podal in zabil gol ob visoki zmagi Atalante nad Crotonejem (5:1) znova vpisal med strelce. Tokrat v Firencah, kjer je vijoličasti dres Fiorentine nosil med letoma 2013 in 2017. Foto: Reuters

Iličić odločil srečanje v Firencah
S polnim izkupičkom točk se v Bergamo iz Firenc vračajo tudi nogometaši Atalante, ki so na stadionu Artemia Franchija slavili s 3:2. Odločil je rezervist Josip Iličić, ki je bil v 70. minuti natančen z bele točke. Atalanta je bila v prvem polčasu boljši nasprotnik, vodila je z 2:0, potem ko je oba zadetka dosegel izvrstni Duvan Zapata. A ekipa v vijoličastem se je v nadaljevanju vrnila, obakrat je gostujočega vratarja Pierluigija Gollinija premagal Dušan Vlahović. Najprej po slabi uri igre, ko je po podaji Martina Caceresa z glavo z levico zatresel mrežo, nato še v 67. minuti, ko je prav tako z levico ukanil nemočnega 26-letnega vratarja. Toda Bergamčani se niso uklonili, še naprej so napadali, pritisk se jim je že nekaj trenutkov pozneje izplačal.

Lucas Martinez Quarta je v lastnem kazenskem prostoru igral z roko, glavni sodnik Juan Luca Sacchi je pokazal na belo točko, s katere je Iličić, ki je na zelenici v 63. minuti zamenjal podajalca pri obeh zadetkih Atalante Ruslana Malinovskega, v 70. minuti zadel za končnih 2:3. Vratarja Bartlomieja Dragowskega je premagal s strelom po sredini.