Lautaro Martinez je dosegel odločilni zadetek za zmago Interja, že svojega petnajstega v tej sezoni italijanskega prvenstva. Foto: Reuters

"Opravili smo zrelostni izpit. Vedeli smo, da ne bo lahko. Prvih deset minut mi ni bilo všeč, pustili smo jim preveč priložnosti. Na koncu smo dosegli pomembno zmago, že tretjo zaporedno, kar je pomembno za našo samozavest," je po tretji zaporedni zmagi v italijanskem prvenstvu povedal trener Interja Simone Inzaghi.

Potem ko je v prvem polčasu zadel Marcelo Brozović (postal je že 17. igralec Interja, ki se je to sezono Serie A vpisal med strelce), je Inter prevladoval v nadaljevanju, lepi priložnosti sta imela Ivan Perišić in Denzel Dumfries. Na 2:0 je v 73. minuti po podaji Perišića povišal Lautaro Martinez, kar je njegov 15. zadetek sezone. Kapetan Spezie Giulio Maggiore je z zadetkom poskrbel za napet finiš, v sodnikovem podaljšku pa je rezervist Alexis Sanchez odpravil dvome o zmagovalcu. Samir Handanović je za Inter branil vso tekmo.

Milan je zadržal vodstvo na lestvici. Foto: EPA

Milan pred 70 tisoč gledalci na San Siru ni ravno navdušil, vseeno pa kar zanesljivo dosegel 21. prvenstveno zmago sezone, s katero gre lahko mirno na velikonočne praznike. Leao je zadel v 11. minuti, Messias pa (po podaji Rebića) v zadnjih minutah tekme.

Na lestvici vodi Milan z 71 točkami, Inter jih ima 69, vendar tekmo manj.

V torek ob 21. uri se bosta milanska tekmeca pomerila na povratni tekmi polfinala italijanskega pokala. Na prvi tekmi je bilo 0:0. Drugi par sestavljata Fiorentina in Juventus, ki ima pred povratno tekmo v Torinu (v sredo) prednost 1:0.

Razboriti Čilec Gary Medel je z ugovarjanjem sodniku Juanu Luci Sacchiju naredil medvedjo uslugo Bologni, katere kapetan je sicer bil na tekmi pri Juventusu. Foto: Reuters

Drama v Torinu, kjer se je Juventus izvlekel

Juventus se je v izdihljajih tekme rešil poraza proti Bologni, ki je tekmo končala z zgolj devetimi igralci, na koncu pa je za remi v 95. minuti poskrbel Dušan Vlahović.

Gostje so povedli prek Marka Aranautovića, ki je izkoristil globinsko podajo Soriana in napako Matthijsa de Ligta. Avstrijski napadalec je zadel na šesti zaporedni ligaški tekmi, a tekme v Torinu ni dokončal zaradi poškodbe hrbta, s čimer se je začel niz slabih dogodkov za Blogono.

Prelomna je bila 84. minuta, ko so sta bila izključena kar dva gostujoča igralca. Adama Soumaoro je podrl Morato, sodnik Juan Luca Sacchi je dopustil prednost in Juan Cuadrado je zadel okvir vrat. Pregled VAR-a je pokazal, da je Soumaoro storil prekršek izven kazenskega prostora, zaradi česar ni bilo 11-m za Juventus, zato pa rdeči karton za branilca. Sodniška odločitev Sacchija je razbesnela Garyja Medela, ki je v petih sekunda prejel dva rumena kartona.

Vlahović je sicer nato prosti udarec s 16-m poslal tik nad prečko, zato pa je rešil staro damo v zadnjih sekundah. Po kotu je Morata slabo zadel poskus škarjic, a žoga je na drugi vratnici priletela na glavo Srba, ki je z glavo zadel za 1:1.