Nogometašem Interja je uspel velik podvig: po zaostanku z 0:2 so se v drugem polčasu dvignili kot feniks iz pepela in s 4:2 porazili Milan. Foto: EPA

Šlo je za 225. uradni obračun med mestnima tekmecema iz Milana in drugi prvenstveni letos. Tudi prvega so dobili nogometaši Interja, na San Siru je bilo 2:0. S tem so v Serie A niz neporaženosti proti mestnemu tekmecu podaljšali že na osem tekem, nazadnje je Milan črno-modre premagal 31. januarja 2016, ko je bilo 3:0. To je bila sicer že četrta zaporedna zmaga Interja nad Milanom.

Milan je v prvem polčasu povsem nadigral gostitelje, zanašal se je predvsem na Zlatana Ibrahimovića, ki je z 38 leti in 129 dnevi postal najstarejši strelec v zgodovini milanskih derbijev. Toda v nadaljevanju je gostom v rdeče-črni opravi pošla sapa, Inter pa je še enkrat dokazal, zakaj je ob Laziu največji tekmec Juventusa za letošnji naslov italijanskega prvaka.

Nogometaši Milana v izdihljajih prvega polčasa proslavljajo zadetek Zlatana Ibrahimovića za 0:2. Foto: EPA

Rdeče-črni planili na gol mestnega tekmeca
Milan je derbi odigral v vlogi gosta in v prvem polčasu je bil izrazito boljši nasprotnik. Praktično od prvega žvižga glavnega sodnika Fabia Maresce je pritiskal na vrata, v katerih je Samirja Handanovića (ta še vedno okreva po zlomljenem mezincu na levi roki) zamenjal Daniele Padelli. Interjeva obramba je bila vseskozi na preizkušnji, izid bi se lahko spremenil že v 9. minuti, ko je Hakan Calhanoglu z diagonalnim strelom zatresel desno Padellijevo vratnico. Gostitelji so s težavo razvijali igro, priložnosti so bile redke, v 19. minuti je eno izmed njih zapravil Diego Godin, ki je žogo poslal mimo leve vratnice, pet minut pozneje je Milanov vratar Gianluigi Donnarumma brez večjih težav ustavil strel Matiasa Vecine.

Do odmora gostje dvakrat v polno
Milanov gol je pravzaprav ves prvi polčas visel v zraku, Interjeva mreža se je vendarle zatresla v 40. minuti, ko je iz bližine Padellija po Ibrahimovićevi podaji z levico premagal Ante Rebić. V sodnikovem dodatku prvega polčasa se je nato med strelce vpisal še Zlatan Ibrahimović sam. Franck Kessie je predložek iz kota podaljšal do švedskega napadalca, ki je z dobrih dveh metrov z glavo matiral vratarja za 0:2.

Marcelo Brozović, ki je prevzel kapetanski trak od Samirja Handanovića, je z mojstrskim strelom z razdalje postavil temelje Interjevemu preobratu v drugem polčasu. Foto: EPA

Interjeva vrnitev z rušilno močjo!
Če so bili Interjevi navijači ob polčasu poklapani in so se bali najhujšega, so v nadaljevanju ekspresno hitro postali boljše volje, saj so njihovi ljubljenci izid hitro izenačili. V 51. minuti je s krasnim zadetkom z roba kazenskega prostora zaostanek prepolovil Marcelo Brozović, ki je odbito žogo z volejem pospravil v mrežo, že hip pozneje je na 2:2 izenačil Vecino. Urugvajski vezist je zadel z dobrih 11 metrov po natančni podaji Alexisa Sancheza. Igra se je nato povsem razživela, a so se nogometaši Milana hitro pobrali po šoku in za silo ustavili nalet varovancev Antonia Conteja, ki so vneto iskali preobrat.

De Vrij zadel za preobrat
Igra je v naslednjih minutah potekala predvsem na sredini igrišča, obrambi obeh moštev sta zanesljivo opravljali svoje delo, pravih priložnosti tako rekoč ni bilo. Šele v 68. minuti je prvi zapretil Ibrahimović s prostega strela, ko je žogo silovito poslal mimo leve vratarjeve vratnice, kmalu zatem je bil na drugi strani nenatančen še Romelu Lukaku. Nato pa je v 70. minuti sledil nov šok za Milan. Antonio Candreva je izvedel kot in pred vrata poslal uporaben predložek, ki ga je z glavo mojstrsko v zadetek spremenil Stefan De Vrij. 3:2!

Romelu Lukaku je v 93. minuti postavil končni izid. V prejšnji sezoni je za Manchester United na 32 tekmah dosegel 12 prvenstvenih zadetkov, za Inter se je letos v Serie A na 22 tekmah med strelce vpisal že 16-krat. Foto: EPA

Lukaku zabil zadnji žebelj v krsto
Conte je nato na zelenico namesto Sancheza poslal Christiana Eriksena, ki bi lahko že nekaj minut pozneje dosegel krstni zadetek za črno-modre iz modne prestolnice, ko je z izvrstno izvedenim prostim strelom stresel prečko. Milan je do konca tekme vneto iskal izenačujoči zadetek, s katerim bi mestnemu tekmecu preprečil točkovno izenačenje na vrhu z Juventusom. Še najbližje zadetku je bil Ibrahimović, ki je v 90. minuti pred vrati dobil skok z Milanom Škriniarjem, a je žogo z glavo poslal zgolj v vratnico. Interjevi nogometaši so se krčevito branili, v 93. minuti pa so si vendarle lahko oddahnili, ko je zmago dokončno potrdil Lukaku. Belgijski napadalec je Donnarummo ugnal z glavo po predložku z desne strani. Svetovna prestolnica mode bo do naslednjega prvenstvenega obračuna obarvana črno-modro.

Felipe Caicedo je Laziu prinesel poln izkupiček točk v Parmi. Foto: Reuters

Lazio skočil tik pod vrh Serie A
Tudi nogometaši Lazia so na najboljši mogoči način unovčili Juventusov sobotni spodrsljaj v Veroni. Z zmago v Parmi (0:1) so se aktualnim prvakom na lestvici Serie A približali na vsega točko zaostanka. Mož odločitve je bil Felipe Caicedo, ki je v 41. minuti odbito žogo po predložku z desne strani iz obrata s polvolejem poslal za hrbet nemočnega Simoneja Colombija.

Ciro Immobile, s 25 goli najboljši strelec v letošnji sezoni Serie A, je bil na obračunu s Parmo skoraj neopazen. V 72. minuti je sicer zapravil lepo priložnost, ko je nekoliko z desne strani žogo iz ugodnega položaja poslal krepko prek vrat. Foto: Reuters

V drugem polčasu so bili gostitelji precej boljši nasprotnik, že po nekaj minutah so zapravili tri zares lepe priložnosti za izenačenje, gostujoči vratar Thomas Strakosha se je še posebej izkazal v 56. minuti, ko je z izjemno obrambo preprečil veselje Gianluci Caprariju, 14 minut pozneje mu je dlani z nevarnim strelom z razdalje ogrel še Juraj Kučka.

Rimljani so bili stisnjeni na njihovo polovico, (pol)priložnosti so iskali iz protinapada, bliskovitega so izvedli v 72. minuti, a je strel Cira Immobileja zletel krepko prek vrat. Kmalu zatem so se otresli pritiska domače ekipe in tudi sami nekajkrat nevarno zapretili, vendar so bili domači branilci kos vsem poskusom.

Zadnjo resno priložnost za goste na tekmi je ob izteku 90. minute po lepo izvedenem napadu in podaji z desne zapravil rezervist Joaquin Correa, ki je po dobri uri igre na zelenici zamenjal Caiceda.

Za trenutek je bilo vroče še v sodnikovem dodatku, ko je Laziev branilec Francesco Acerbi v kazenskem prostoru podrl Andreasa Corneliusa, a glavni sodnik Marco Di Bello na veliko ogorčenje domačih navijačev ni pokazal na belo točko. Navijači sinjemodrih so morali pretrpeti še nevaren diagonalni strel rezervista Dejana Kuluševskega, ki je za las zletel prek gola, in slavje na tribunah stadiona Ennia Tardinija se je lahko začelo.