Cristiano Ronaldo in soigralci se se pobrali po težkem porazu proti Milanu. Portugalec je dosegel 28. zadetek v letošnji sezoni italijanskega prvenstva in je najboljši strelec v ligi. Foto: AP

Atalanta je drugo mesto zadržala z zmago nad skorajda že odpisanim Beneventom z 2:0, Josip Iličić je igral od 59. minute. Milan je na gostovanju pri Torinu, ki se bori za obstanek, s hat-trickom Anteja Rebića slavil zmago kar s 7:0. Poleg tega je po enkrat stresel še vratnico in prečko. Zlatana Ibrahimovića zaradi poškodbe kolena ni bilo v ekipi.

Juventus, ki je v nedeljo doživel boleč poraz proti Milanu (0:3), je bil s 3:1 boljši od Sassuola. Cristiano Ronaldo je v 45. minuti z roba kazenskega prostora zadel za vodstvo z 2:0 in dosegel stoti gol v majici stare dame v vseh tekmovanjih. V 16. minuti je Gianluigi Buffon, ki po koncu sezone (znova) zapušča Juve, ubranil 11-metrovko Domenicu Berardiju, nato pa je na drugi strani v 28. minuti zatresel mrežo Adrien Rabiot.

Sassuolo, ki je imel že v prvem polčasu kar nekaj priložnosti, je znižal v 59. minuti z zadetkom mladega italijanskega reprezentanta Giacoma Raspadorija. Končni izid je v 66. minuti postavil Paulo Dybala, ki je prav tako prišel do mejnika stotih zadetkov za Juventus. Ta bo v soboto gostil Inter.

Lazio je izpadlo Parmo porazil z 1:0 z golom Cira Immobileja v 95. minuti. Z odigrano tekmo manj zaostaja šest točk za četrtim Napolijem in pet točk za petim Juventusom. Rimljani so se mučili, gostje so dvakrat zadeli vratnico.

Romelu Lukaku je v 90. minuti postavil končni izid na tekmi Inter - Roma (3:1). S tem je prekinil niz petih srečanj brez doseženega gola. Z 22 zadetki si skupaj z Luisom Murielom (Atalanta) deli drugo mesto na lestvici strelcev. Foto: AP