Veselje ob izenačujočem zadetku Gianluce Mancinija v 86. minuti. Foto: EPA

Gostitelji so povedli že v 17. minuti, ko je Henrik Mhitarjan po izgubljeni žogi nasprotnika hitro podal do Lorenza Pellegrinija, ta pa je z natančnim diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora ukanil nemočnega Samirja Handanovića, ki je let žoge v mrežo pospremil le s pogledom.

Archaf Hakimi in Lautaro Martinez sta se tako veselila vodilnega zadetka Interja po dobri uri igre, a ta na koncu po izenačujočem zadetku Mancinija ni bil dovolj za poln izkupiček točk. Foto: EPA

Ekipi sta z minimalno prednostjo Rimljanov odšli na odmor, v drugem polčasu pa so gostje iz prestolnice mode pokazali popolnoma drugačen obraz, razigral se je predvsem Marcelo Brozović, ki je bil podajalec pri obeh zadetkih za preobrat črno-modrih.

Najprej v 56. minuti, ko je po njegovem predložku iz kota z nebeškim skokom zadel Milan Škriniar. Varovanci Antonia Conteja so zavohali kri, začeli so vršiti vse večji pritisk na vrata Paua Lopeza, v 63. minuti so tudi povedli.

In to na kakšen način – Achraf Hakimi je s 15 metrov z levico sprožil neubranljiv strel, žoga se je od prečke in vratnice odbila v mrežo za 1:2. Igra se je nato malce umirila, še vedno so bili podjetnejši Milančani, v 72. minuti se je sijajna priložnost ponudila Arturu Vidalu, a je nogometaš iz Čila popolnoma neovirano grdo zgrešil žogo.

Roma je do konca tekme iskala izenačujoči zadetek, začeli so se vrstiti številni napadi, v 86. minuti je eden izmed njih vendarle obrodil sadove. Gonzalo Villar je pred vrata poslal predložek, kjer ga je v zadetek s strelom z glavo (pravzaprav s hrbtom) spremenil Gianluca Mancini za končnih 2:2.

Rezultat, ki je po godu predvsem vodilnemu Milanu. Ta je po sobotni zmagi nad Torinom (2:0) zdaj na vrhu lestvice po 17 odigranih krogih in ima tri točke prednosti pred mestnim tekmecem.

Juventus unovčil prednost igralca več
Juventus je na večerni tekmi ugnal Sassuolo s 3:1. V prvem polčasu sta se poškodovala Paulo Dybala in Weston McKennie. Stara dama je imela celoten drugi polčas igralca več na zelenici, potem ko je Pedro Obiang po grdem prekršku nad Federicom Chieso videl rdeče.

Torinčani so povedli ob koncu 50. minute, ko je z izjemnim strelom s 30 metrov zadel Danilo. Toda gostje so sedem minut kasneje kljub igralcu manj izenačili, potem ko se je v kazenskem prostoru odlično znašel Gregoire Defrel in ukanil Wojciecha Szczesnyja. Muke domačih je odrešil Aaron Ramsey, ki je iz bližine zadel za 2:1, končni izid pa je s 15. zadetkom v prvenstvu postavil Cristiano Ronaldo v sodnikovem dodatku.