Josip Iličić in soigralci imajo še vedno lepo priložnost, da si tretjo sezono zapored zagotovijo nastop v skupinskem delu Lige prvakov. Foto: EPA

Neapeljčani so odlično začeli. Lorenzo Insigne je v 7. minuti izkoristil najstrožjo kazen, potem ko je Sergej Milinković Savić naredil prekršek nad Kostasom Manolasom. Matteo Politano je v 12. minuti še drugič ukanil Pepeja Reino.

Razigrani Insigne je nato v 53. minuti lobal Reino za 3:0, Dries Mertens pa je zapečatil usodo Lazia v 65. minuti. Ciro Immobile in Milinković-Savić s prostega strela sta znižala prednost Napolija. Končni izid je postavil rezervist Victor Osimhen s strelom iz obrata deset minut pred koncem po podaji Hirvinga Lozana.

Lorenzo Insigne je blestel na stadionu Diega Armanda Maradone. Foto: EPA

Atalanta do točke na Olimpicu
Roma in Atalanta sta se razšli z 1:1. Josip Iličić je na rimskem Olimpicu začel od prve minute in bil na zelenici eno uro.

Rimljani so bili večji del prvega polčasa v podrejenem položaju, vratarja Pauja Lopeza je z močnim strelom preizkusil tudi Iličić, za edini gol v prvem polčasu pa je po uigrani akciji poskrbel Ruslan Malinovski v 26. minuti.

Gostje so nato od 69. minute igrali le z desetimi, saj je Robin Gosens prejel drugi rumeni karton po prekršku nad Jordanom Veretoutom. Roma je izenačila šest minut zatem, ko je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora zadel Bryan Cristante. Ob koncu so bili Rimljani boljši in bližje zmagi kot gostje, a je ostalo pri 1:1.

Če bi Atalanta zmagala, bi skočila na drugo mesto, tako pa je tretja, s točko zaostanka za Milanom.

Gola tekme Roma - Atalanta 1:1