Anthony Mounier (levo pri žogi) je 21 let dopolnil na dan tekme proti Nancyju. Foto: EPA
Karim Benzema
Karim Benzema je z Mounierjem skupaj v napadu igral v mlajših selekcijah, a je svoje mesto v članski ekipi našel veliko prej. Foto: EPA

21-letni nogometaš je od leta 2003 za člansko ekipo v državnem prvenstvu zbral le štiri nastope, tokrat pa je bil prvi kreator zmage Lyona proti Nancyju z 2:1. Mounier, ki je ravno na dan tekme dopolnil 21 let, je v 32. minuti z lepo podajo najprej lepo zaposlil Karima Benzemaja, pet minut pozneje pa še Freda. Končni izid je le nekaj sekund pozneje postavil Pascal Berenguer.

Gerland skandiral ime novega junaka
"Odigrali smo dobro tekmo. Imeli smo veliko posesti žoge, res pa je, da si v drugem polčasu nismo priigrali veliko priložnosti," je bil po tekmi realen prvi junak tekme. "V našem moštvu je veliko nadarjenih igralcev, zato je treba izkoristiti vsako priložnost," je še povedal Mounier, ki je ob tekme lahko še dolgo poslušal svoje ime, saj so navijači na Gerlandu še dolgo skandirali njegovo ime.

Birsa igral dobrih 20 minut
Sedemkratni zaporedni prvaki imajo zdaj pred drugouvrščenim Marseillom že šest točk naskoka. Marseille se iz gostovanja pri Le Mansu (1:1) vrača le s točko. Sochaux je doma remiziral (1:1) z Lorientom. Valter Birsa je igral od 69. minute, ko so gostitelji še zaostajali z 0:1.