Josip Iličič nadaljuje izredne predstave v Palermo, proti Romi je zabil že šesti gol v letošnji Serii A. Foto: EPA
Antonio Di Natale
Kapetan Udineseja Antonio Di Natale je predstavljal nerešljivo uganko za sinje modre. Foto: EPA
Dejan Stanković
Dejan Stanković je dosegel svoje prve tri gole v letošnji sezoni državnega prvenstva. Foto: EPA
Sneg v Bologni
Tekma v Bologni, na kateri bi lahko zaigrali kar trije Slovenci, je bila le ena izmed tistih, ki so bile širom po Evropi odpovedane zaradi sneženja. Foto: EPA

Iličić je v 20. minuti z izjemno podajo pred vrati našel Fabrizia Miccolija, ki si je žogo ustavil in jo hladnokrvno poslal v mrežo za 1:0. Rimljani so sicer imeli nekaj lepih priložnosti, zlasti v 41. minuti, ko je močan in natančen strel Francesca Tottija domači vratar ubranil, čez gol pa je žogo nato poslal Jeremy Menez. Po dobri uri igre pa je moral vratar Julio Sergio še drugič po žogo v mrežo. Premagal ga je prav Iličić, ki je iz neposredne bližine po podaji Federica Balzarettija žogo poslal v mrežo za 2:0.

Na 3:0 je po hitrem protinapadu povišal Antonio Nocerino, končnih 3:1 pa je z diagonalnim strelom postavil Francesco Totti.

Di Natale potopil rojake
V 14. krogu italijanskega nogometnega prvenstva je napadalec Udineseja Antonio Di Natale proti Napoliju zabil hat-trick (3:1). Izkazal se je tudi Samir Handanović, ki je ubranil enajstmetrovko.

Di Natale, ki je rojen v Neaplju, je mrežo sinje modrih načel v 16. minuti, ko je uspešno izvedel strel z bele točke. Prav ob izteku prvega polčasa je član italijanske izbrane vrste povišal na 2:0. Videmsko moštvo je po zaslugi Di Nataleja povedlo v 57. minuti že s 3:0, a je hitro znižal vezist Marek Hamšik.

"Sarma" ukrotil že četrto 11-metrovko
Najboljši slovaški nogometaš je imel v 65. minuti na voljo enajstmetrovko, a se je z obrambo izkazal slovenski reprezentančni vratar Handanović. Slovenski reprezentančni vratar je v letošnjem italijanskem prvenstvu ubranil že četrto najstrožjo kazen. Edino pri prvem strelu z bele točke je Eto'oju uspelo doseči gol iz odbitka. Udinese zdaj v prvenstvu zaseda deveto mesto.

Bleščeča predstava Stankovića
Trikrat je nasprotno mrežo uspelo zatresti tudi Dejanu Stankoviću. Aktualni evropski in italijanski prvak Inter je na San Siru ugnal Parmo s 5:2 in znižal zaostanek za večnim tekmecem Milanom na sedem točk. Gostje so sicer povedli že v 4. minuti, ko je bil uspešen nekdanji napadalec Interja Hernan Crespo.

Izkušeni Argentinec je zadel še v 36. minuti, ko je znižal na 3:2. Vrsta Rafaela Beniteza je v vodstvo prešla v 18. minuti, ko je dva gola zapored dosegel kapetan srbske reprezentance. V prvem polčasu je za Inter zadel še Esteban Cambiasso, zmago in nove tri točke pa sta v drugem delu potrdila Stanković s tretjim zadetkom in Thiago Motta.