Soigralci slavijo Josipa Iličića, ki je v polno zadel kar trikrat.

Iličić je bil joker Atalante, v igro je vstopil v 62. minuti pri rezultatu 2:3, po 12 minutah pa je zavladal na zelenici in ponižal gostitelje.

Josip Iličić je v letošnji sezoni mrežo nasprotnikov zatresel šestkrat. Foto: EPA

Iličiću je pri prvem golu žogo v kazenski prostor podal Rafael Toloi, Slovenec se je znašel sam pred vratarjem Sassuola, streljal je v spodnji levi kot.

Pri drugem golu je Iličić izmenjal podajo z Alejandrom Gomezom na vrhu kazenskega prostora, Iličić je stekel naprej, Gomez mu je vrnil žogo, in Iličič je matiral nasprotnega vratarja s strelom v desno.

Pri tretjem golu je Iličić na polovici sprejel podajo Maria Pašalića. Iličić je akcijo samostojno zaključil, prelisičil je obrambnega igralca in si priboril priložnost za strel z vrha kazenskega prostora, z levico je mojstrsko streljal v spodnji levi kot.

Slovenski reprezentant je leto 2018 tako sklenil sanjsko. Postavil je rekord v Serii A - postal je prvi nogometaš v zgodovini, ki je dosegel tri hat-tricke v gosteh v enem koledarskem letu.

Handanović preprečil zadetek Zajca

VAR odločil tekmo v Torinu
Uvodna tekma dneva med Juventusom in Sampdorio je bila napeta vse do konca, saj je sodnik po pregledu videotehnologije razveljavil izenačujoči gol Sampdorie.

Igra se še ni dobro začela in Juventus je že povedel. Dolgo podajo je poslal Paulo Dybala, na robu kazenskega prostora jo je dobil Cristiano Ronaldo, ki je preigral nasprotno obrambo, streljal je diagonalno v spodnji desni kot. Z golom se je igra umirila, Sampdoria je stežka prišla pred nasprotna vrata. Videti je bilo, da Juventus nadzoruje potek igre, a sledila je napaka v kazenskem prostoru - sodnik je s pomočjo VAR-a presodil, da je Emre Can igral z roko, tako da je pokazal na belo točko. 11-metrovko je uspešno izvedel nekdanji član Juventusa Fabio Quagliarella.

Cristiano Ronaldo je v 19. krogih Serie A vknjižil 14 golov in zaseda sam vrh najboljših strelcev. Foto: Reuters

Sampdoria je po golu zaigrala bolje, a Juventus je v 65. minuti spet povedel, in to prek 11-metrovke. To je sodnik spet dosodil s pomočjo VAR-a, z roko je tokrat igral Alex Ferrari.

Tekme še ni bilo konec, Ronaldo je v 80. minuti stresel prečko s 25 metrov, nizale so se priložnosti, a ker teh niso izkoristili, so za tri točke trepetali vse do konca. V izdihljajih tekme je Sampdorii uspelo izenačiti prek Riccarda Saponara, a njihovo slavje ni trajalo dolgo, saj je sodnik po pregledu VAR-a dosodil prepovedani položaj.

Juventus odhaja na odmor s polnim izkupičkom - suvereno zasedajo sam vrh Serie A, na tekmi proti Sampdorii pa so prišli do 100. jubilejnega gola (na vseh tekmovanjih) v letu 2018.

Ronaldo zrežiral novo zmago Juventusa

"Danes smo dosegli lepo zmago, a do nje nismo prišli zlahka. Po njihovi 11-metrovki smo postali nervozni, kar pomeni, da imamo še prostor za napredovanje. Po izenačenju bi morali ostati mirni in ne bi smeli tvegati, da prejmemo še en gol," je po tekmi povedal trener Juventusa Massimilano Allegri. Ocenil je tudi igro svojih varovancev, pohvalil je Dybalo, Danieleja Ruganija, pa tudi Cana, največ pohval pa je prejel prvi zvezdnik: "Cristiano je najboljši na svetu. Z njim smo dobili občutek, da se je nekaj spremenilo, ampak moramo ohranjati mentalno pripravljenost, da bi zmagali v Evropi."