26-letni Ganec Thomas Teye Partey je šest minut po vstopu v igro priigral tri točke Atleticu. Foto: Reuters

Gostje so na stadionu Wanda Metropolitano povedli že v 7. minuti, ko je Fabian Orellana z desne strani poslal predložek pred vrata, Charles pa je z glavo s štirih metrov matiral nemočnega Oblaka. Anaitz Arbilla je v 19. minuti močno streljal z 20 metrov z levo nogo, žoga je zadela Marcosa Llorenteja in spremenila smer.

Izbranci Diega Simeoneja so se prebudili v 27. minuti, ko je Diego Costa prodrl po desni strani in podal pred vrata, kjer je Joao Felix iz bližine potisnil žogo v mrežo.

Diego Costa in soigralci so zrežirali preobrat po zelo slabem začetku tekme. Foto: Reuters

V 54. minuti so gostitelji izvedli protinapad, Renan Lodi je zaposlil Vitola, ki je potisnil žogo mimo vratarja Marka Dmitrovića v mrežo za 2:2. V zadnji minuti rednega dela je kapetan Eibarja Ivan Ramis skušal odbiti žogo z glavo, a jo je zgrešil, Thomas Teye Partey ga je preigral in zatresel mrežo za nove tri točke Atletica. Thomas je vstopil v 84. minuti namesto Joaa Felixa.

Bale zadel dvakrat in prejel rdeči karton
Na zadnji tekmi kroga sta se Villarreal in madridski Real razšla z 2:2. Zinedine Zidane je v začetno postavo prvič uvrstil Luko Jovića, ki je poleti prišel iz Frankfurta, kjer je pustil neizbrisen pečat pri Eintrachtu.

Rumena podmornica je povedla v 12. minuti. Strel Karla Toka Ekambija je Thibautu Courtouisu še uspelo odbiti, pritekel pa je Gerard Moreno in z levico zabil žogo pod prečko. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je izenačil Gareth Bale po podaji Danija Carvajala.

Gareth Bale je na začetku sezone v odlični formi. Zaradi dveh rumenih kartonov v zadnjih trenutkih tekme ne bo smel igrati na naslednji tekmi proti Levanteju. Foto: Reuters

Obramba kraljevega kluba je znova zatajila v 74. minuti, ko je Moi Gomez zadel s treh metrov po podaji Javierja Ontiverosa z desne strani. Razigrani Bale je štiri minute pred koncem še drugič izenačil, ko je v kazenskem prostoru preigral Xavierja Quintillo, si naravnal žogo na levico in jo tik ob vratnici poslal v mrežo. Valižan je nato v 92. in 94. minuti prejel dva rumena kartona zaradi spotikanja in odrivanja. Tik pred zadnjim piskom sodnika Jesusa Gila Manzana je moral zapustiti zelenico.