Roberto Torres je Osasuni zagotovil nepričakovano točko. Foto: Reuters

Katalonci so bili znova zelo oslabljeni. Manjkali so poškodovani Lionel Messi, Luis Suarez in Ousmane Dembele. Po porazu v uvodnem krogu v Bilbau z 0:1 je Barca znova ostala brez polnega izkupička na gostovanju.

Gostitelji so povedli že v 7. minuti, ko je Brandon Llamasa z desne strani podal v kazenski prostor, kjer so branilci Barcelone pozabili na Roberta Torresa, ki je z volejem z levico s petih metrov zabil žogo pod prečko. Gostje so imeli več kot 70-odstotno posest v prvem polčasu, a so bili v zaključku akcij nezbrani.

16-letni Anssumane Fati je pravi dragulj Barcelone. Zelo dobro je izkoristil minutažo, ko so trije zvezdniki poškodovani. Foto: Reuters

Rezervista Fati in Arthur zrežirala preobrat
Ernesto Valverde je ob odmoru povlekel pravo potezo. Nelsona Semeda je zamenjal 16-letni Anssumane Fati, ki je izenačil v 51. minuti. Z glavo je poslal žogo v mrežo z desetih metrov po natančnem predložku Carlesa Pereza.

V 53. minuti je vstopil še Arthur in enajst minut pozneje poskrbel za preobrat. Znova je podal Perez, Arthur pa si je v kazenskem prostoru naravnal žogo na desnico in jo z diagonalnim strelom s 13 metrov poslal v mrežo.

Torres kaznoval neumnost Piqueja
Devet minut pred koncem je veliko neumnost naredil Gerard Pique. Sanjurju Oier je skušal obdržati žogo v igri, Pique pa je skočil visoko v zrak in z roko ustavil poskus. Sodnik Juan Martinez Munuera je pokazal na belo točko. Pique res ni namerno igral z roko, a je obenem še zadel Oierja v nogo. Zares nespretna poteza branilca in tudi protesti Kataloncev niso pomagali. Torres je poslal Marca Andreja ter Stegna v napačno smer za veliko veselje na stadionu El Sadar.

V zadnjih minutah je Barcelona pritisnila. Najlepšo priložnost je zapravil Perez v 90. minuti, ki mu po podaji Arthurja ni uspelo ukaniti vratarja Rubena.

Valverde: To je bila obupna predstava
"Sploh nismo igrali nogometa. To je bila obupna predstava! Ko smo se znašli v zaostanku, sploh nismo našli rešitve. Nismo se približali njihovemu kazenskemu prostoru. V drugem polčasu smo prevladovali. Povedli smo in imeli vse pod nadzorom. Enajstmetrovka je čisti absurd. Res nisem zadovoljen z igro, nismo dovolj napadali," je bil jezen trener Valvedre.

Pique: Nisem imel časa, da bi odmaknil roko
Pique se seveda ni strinjal z najstrožjo kaznijo: "Nisem imel časa, da bi odmaknil roko. Popolnoma normalno sem skočil in to ni bila enajstmetrovka. Upal sem na devet točk s prvih treh tekem. Ni še razlogov za paniko, saj je sezona še zelo dolga. Ne smemo si privoščiti novih spodrsljajev, marca in aprila moramo biti nato v pravi formi."