Miloš Marič je prvi čestital Dediču za izjemno pomemben gol v boju za obstanek. Foto: EPA
Ruud van Nistelrooy
Ruud van Nistelrooy je hitro dokazal, da je v kazenskem prostoru neustavljiv. Foto: EPA
Arjen Robben
Arjen Robben je dosegel že osmi zadetek v letošnji sezoni v Bundesligi. Jeseni je bil dalj časa poškodovan. Foto: EPA
Luis van Gaal, Jürgen Klopp
Dvoboj karizmatičnih trenerjev je pripadel Luisu van Gaalu. Foto: EPA

tko Dedič je Bochumu priigral izjemno pomembne tri točke v boju za obstanek. Z glavo je dosegel odločilni zadetek proti Hoffenheimu (2:1).
Veliki junak tekme proti Rusiji se v jesenskem delu Bundeslige ni znašel, spomladi pa je zablestel v polnem sijaju. Prejšnji teden je zaustavil pohod Bayerja (1:1), v 22. krogu pa je na začetku drugega polčasa zamenjal Joela Epalleja. V 76. minuti je Christian Fuchs z desne strani podal natančno na glavo Dediča, ki je z diagonalnim strelom ob vratnici matiral Tima Hildebranda.
Varovanci Heika Herrlicha so povedli v 24. minuti, ko je Carlos Eduardo začetniško izgubil žogo, Stanislav Šestak pa jo je s 15 metrov poslal v mrežo. Sredi drugega polčasa je izenačil Vedad Ibišević z desnico, bosanski napadalec je zadel po 710 minutah suše. Gostje so končali srečanje le z deseterico, saj je bil zaradi grobega štarta izključen Luiz Gustavo. Z nogama naprej je podrl Lewisa Holtbyja.
Bochum je neporažen že šest krogov zaporedoma in ima velikih osem točk naskoka pred Hannovrom, ki je na 16. mestu in je bil popolnoma nemočen doma proti Werderju (1:5).

Ruud je še vedno velemojster
Po prihodu Ruuda van Nistelrooyja iz madridskega Reala v Hamburg so mnogi strokovnjaki dejali, da je nizozemski zvezdnik že za odpis. V Stuttgartu jim je v 90 sekundah zaprl usta. HSV je povedel v 23. minuti, ko je bil s 15 metrov z desnico natančen Marcus Berg. Stuttgart, ki je bil pod vodstvom švicarskega trenerja Christiana Grossa neporažen vse do te tekme, je v drugem polčasu močno prevladoval. Christian Träsch je izenačil na začetku nadaljevanja po podaji Alexandra Hleba.

"Van the man" se ne obotavlja
Gostje so bili v podrejenem položaju in trener Bruno Labbadia je v 65. minuti Mladena Petrića zamenjal z van Nistelrooyjem. Nizozemec je v prvem pravem stiku z žogo matiral Jensa Lehmanna. Robert Tesche ga je zaposlil z glavo, ''Van the man'' pa je z levico z osmih metrov zatresel mrežo. Veselje se še ni poleglo, ko je Berg podal do van Nistelrooyja, ki je z desnico na mojstrski način postavil končni izid in prekinil serijo slabih izidov Hamburga na Gottlieb Daimler stadionu.

Serija Bavarcev se nadaljuje
Večerna tekma na Allianz Areni je postregla z zelo zanimivo predstavo, Bayern pa je ugnal Borussio s 3:1. Gostje so se v hudem mrazu bolje ogreli, že v 5. minuti je Daniel van Buyten nespretno posredoval pred svojimi vrati, Mohamed Zidan pa se mu je prikradel izza hrbta in žogo mimo nemočnega Hansa-Jörga Butta poslal v mrežo. Gostitelji so nato silovito pritisnili, kapetan Mark van Bommel je streljal z 20 metrov z desne strani, žoga je zadela Lucasa Barriosa in prelisičila vratarja Romana Weidenfellerja.

Dva sporna zadetka prelomila srečanje
V 50. minuti je Martin Demichelis naredil očiten prekršek na sredini igrišča, a ga sodnik Knut Kircher ni videl, Thomas Muller je hitro poslal v ogenj Francka Ribyerja. Francoski virtuoz je na levi strani poslal žogo med nogama Matsa Hummelsa na rob petmetrskega prostora, kjer je Arjen Robben le še podstavil nogo. Odločitev je padla v 65. minuti, ko je Ribery poslal žogo v prazen prostor, Mario Gomez je preigral Nevena Subotića in z desnico poslal žogo mimo Weidenfellerja v mrežo. Gostje so se pritoževali zaradi prepovedanega položaja, ki ga je stranski sodnik spregledal. Pet minut pred koncem je Bastian Schweinsteiger z glavo stresel prečko, 4:1 pa bi pomenilo, da bi Bayern prvič po 17. maju 2008 zasedel vrh Bundeslige.

"Lekarnarji" ne popuščajo
Bayer ostaja na vrhu po zmagi nad Wolfsburgom z 2:1. Na začetku drugega dela je za vodstvo ''lekarnarjev'' zadel Stefan Reinartz, potem pa je imel v 68. minuti vratar gostov Andre Lenz neverjetno smolo. Po strelu Erena Derdiyoka se je žoga od prečke odbila naravnost v njegovo nogo in nato v mrežo. 11 minut pred koncem je znižal Edin Džeko po podaji Zvjezdana Misimovića, imenitno priložnost za izenačenje pa je zapravil Josue, ki je popolnoma neoviran pred vrati streljal mimo.