Giorgio Chiellini je že v 10. minuti z glavo zatresel mrežo Napolija. Foto: Reuters
Gokhan Inler in Edinson Cavani
Gokhan Inler in Edinson Cavani se veselita izenačenja tik pred odmorom. Foto: Reuters
Samir Handanović
Samir Handanović s soigralci le še za točko zaostaja za tretjim mestom, ki ga drži Milan. Foto: EPA

Gostje so začeli odlično, povedli so v 10. minuti, ko je Andrea Pirlo z desne strani podal v kazenski prostor, kjer je Giorgio Chiellini z močnim strelom z glavo matiral Morgana de Sanctisa.
Po četrt ure je na sceno stopil Mirko Vučinić, najprej je z glavo meril mimo vrat. V 18. minuti je imel Črnogorec izjemno priložnost, po podaji Sebastiana Giovinca se je sam znašel pred vrati, a je streljal zelo slabo in de Sanctis je žogo izbil v kot.
Napoli ni imel pravih idej, dve minuti pred odmorom pa je izenačil Gökhan Inler z močnim strelom s 25 metrov. Žoga je zadela Leonarda Bonuccija in prek roke Gianluigija Buffona končala v mreži.
Buffon odlično branil
V 58. minuti je z roba kazenskega prostora z levico sprožil Marek Hamšik, njegov diagonalni strel pa je Buffonu uspelo odbiti. Najlepšo priložnost za zmago Napolija je imel rezervist Blerim Džemaili, ki je četrt ure pred koncem nespretno streljal mimo vrat, potem ko je Buffon odbil močan strel Hamšika od daleč. V 84. minuti je sijajni Buffon prek vrat odbil še strel Inlerja.
Juventus se je v drugem polčasu zadovoljil s točko, Antonio Conte je iz igre potegnil Vučinića in Giovinca, vstopila sta Paul Pogba in Alessandro Matri.

Šov Pazzinija na San Siru
Na sobotni tekmi je Milan odpravil Lazio kar s 3:0 in se zavihtel na tretje mesto. Težave Rimljanov so se začele v 17. minuti, ko je Antonio Candreva podrl Stephana El Shaarawyja tik pred kazenskim prostorom. Sodnik Nicola Rizzoli ga je izključil. Milančani so unovčili prednost igralca več pet minut pred odmorom, ko je Giampaolo Pazzini zadel z bližine. Le tri minute zatem je Federico Marchetti uspel odbiti močan poskus Pazzinija z glavo, Kevin Prince Boateng pa je odbito žogo pospravil v mrežo za 2:0.

Končni izid je postavil sijajni Pazzini z izjemnim strelom s 25 metrov, potem ko je Stefan Radu izgubil žogo. Milan je bil za razred boljši, tri minute pred koncem je rezervist M'Baye Niang stresel prečko.

Inter do zmage v 92. minuti
Inter, za katerega je Samir Handanović branil vso tekmo, je s 3:2 premagal Catanio v gosteh. Odločilni gol je v 92. minuti zabil Rodrigo Palacio. Inter je tako na četrtem mestu ujel Lazio (47 točk). Od preostalih Slovencev v Serie A sta Josip Iličić in Jasmin Kurtić odigrala vso srečanje ob remiju s Torinom (0:0), pri katerem je bil Valter Birsa na klopi. Ista usoda je doletela tudi Reneja Krhina ob zmagi Bologne nad Cagliarijem (3:0). Bojan Jokić je igral 70 minut za Chievo, ki je izgubil pri Fiorentini (1:2). Boštjan Cesar je bil na klopi.