Igralci Juventusa so na dveh tekmah v treh dneh kar desetkrat zatresli mrežo Verone. Foto: EPA
Carlos Tevez in Paul Pogba
Carlos Tevez in Paul Pogba sta zadela že v uvodnih sedmih minutah in priigrala lepo prednost stari dami. Foto: EPA
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je odločil derbi na Olimpicu. Foto: EPA
German Denis
German Denis je na San Siru takole dosegel edini zadetek na srečanju. Foto: EPA

Stara dama je v četrtek zvečer na domačem igrišču odpravila Verono s 6:1 v osmini finala italijanskega pokala. Tudi na prvenstveni tekmi je bila zgodba zelo podobna.
Vse odločeno že po sedmih minutah

Gostitelji so večino dela opravili že v uvodnih minutah. Najprej je v 3. minuti Alvaro Morata podal do Paula Pogbaja, ki je z roba kazenskega prostora z desnico zatresel mrežo. Štiri minute zatem je bil z desno nogo natančen še Carlos Tevez.
Sredi drugega dela je bil natančen Roberto Pereyra po podaji Giorgia Chiellinija. Končni izid je postavil razigrani Tevez po podaji Claudia Marchisia četrt ure pred koncem, žogo je poslal med nogama vratarja Rafaela v mrežo. Juve je imel veliko premoč (streli 18:5, v okvir vrat 8:1, koti 6:0).
Brez Tottija Roma precej manj nevarna
Roma je v soboto zvečer le remizirala v Palermu (1:1). Točko je rešil Mattia Destro v 54. minuti, ki pa je bil v prepovedanem položaju, a tega stranski sodnik ni videl. Junak rimskega derbija Francesco Totti zaradi poškodbe reber ni začel srečanja, vstopil je šele v 80. minuti namesto Adema Ljajića.

Babacar v 94. minuti pokopal Chievo
Napadalec Khouma Babacar je v 66. minuti zamenjal nerazpoloženega Maria Gomeza in v 94. minuti priigral Fiorentini tri točke v Veroni proti Chievu (1:2).

Iličić pri Fiorentini na izhodnih vratih
Na stadionu Marc Antonio Bentegodi so pred 17.822 gledalci igrali trije Slovenci pri gostiteljih. Boštjan Cesar je bil na zelenici vso tekmo, Valter Birsa je igral eno uro, Dejan Lazarević pa je vstopil minuto pred koncem. Pri gostih je Jasmin Kurtić obsedel na klopi, Josipa Iličića, ki je na izhodnih vratih (trenutno je najverjetnejši njegov prestop v Torino), pa ni bilo v ekipi.

Derbi zasledovalcev odločil Higuain
Derbi 19. kroga je bil na Olimpicu, kjer je Lazio izgubil proti Napoliju z 0:1. Odločil je Gonzalo Higuain, ki je s težkega položaja ob bližnji vratnici presenetil slabo postavljenega vratarja gostiteljev Etrita Berisho. Argentinec se je zadetka veselil z dresom soigralca Lorenza Insigneja, ki je poškodovan in manjka že od 9. novembra.

Najlepšo priložnost za izenačenje je zapravil Luis Cavanda. V drugem delu je vstopil Miroslav Klose, a gostiteljem ni uspelo izenačiti, čeprav so imeli veliko pobudo. Neapeljčani so se zelo disciplinirano branili.

Pri sinjemodrih se je zelo poznalo, da sta manjkala Stefan de Vrij (poškodba kolena) in najboljši igralec Felipe Anderson, ki si je na rimskem derbiju poškodoval koleno.

Denis poglobil krizo Milana
Milan je doživel nov grenak poraz. Na San Siru je bila boljša Atalanta (0:1). Odločilni zadetek je dosegel German Denis v 33. minuti.