Martin Caceres je po zadetku stekel kar na tribuno. Na sliki skupaj z razigranim Sebastianom Giovincom. Foto: EPA
Paul Pogba
Paul Pogba je postavil končni izid z odličnim strelom s skoraj 20 metrov. Foto: Reuters
Miroslav Klose
Miroslav Klose je dosegel odločilni gol na Olimpicu. Foto: EPA

Vse do 80. minute sta mreži ostali nedotaknjeni, nato pa je v dveh minutah stara dama dvakrat zadela. Oba gola sta dosegla rezervista. Najprej je bil po podaji Andree Prila iz kota v kazenskem prostoru najvišji Martin Caceres, ki je žogo spravil v mrežo z glavo. Urugvajski branilec je vsega dve minuti pred tem vstopil na zelenico.

Prednost trenutnih italijanskih prvakov, ki so tudi letos glavni favoriti za osvojitev scudetta, je le dve minuti pozneje povečal Francoz Paul Pogba. Obetavni 19-letni vezist je po odbiti žogi gostujoče obrambe z volejem s skoraj 20 metrov presenetil Morgana De Sanctisa. Nekdanji nogometaš Manchester Uniteda je dosegel prvi zadetek v članski konkurenci. Pred tem je najlepši priložnosti za Juve zapravil Sebastian Giovinco, pri Napoliju pa je najnevarneje poskusil Edinson Cavani, ki je tudi zadel okvir vrat.

Že peti poraz Milana
Milan nadaljuje s slabimi predstavami. Velikan italijanskega nogometa je tokrat klonil v Rimu pri Laziu, nasprotniku Maribora v Evropski ligi, ki je bil boljši s 3:2. V prvem polčasu sta zadela Hernanes in Antonio Candreva.

Na začetku drugega dela je z volejem prednost še povišal Miroslav Klose. Gostje so nato vse mči nekako usmerili v napad in v 61. minuti je Nigel de Jong približal vrsto iz Milana. V 79. minuti je nekaj upanja gostom vlil Stephan El Shaarawy, a za popoln preobrat je Milanu zmanjkalo časa.

8. krog
JUVENTUS
- NAPOLI 2:0 (0:0)
Caceres 80., Pogba 82.

Juventus: Storari, Barzagli, Chiellini, Bonucci, Lichtsteiner, Vidal (75./Pogba), Marchisio, Pirlo, Asamoah (78./Caceres), Giovinco, Quagliarella (60./Matri).

Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Cannavaro, Gamberini (85./Insigne), Maggio, Inler, Hamšik, Zuniga, Behrami (87./Džemaili), Cavani, Pandev.

Sodnik: Antonio Damato

LAZIO - MILAN 3:2 (2:0)
Hernanes 25., Candreva 41., Klose 50.; de Jong 61., El Shaarawy 79.

Lazio: Bizzarri, Dias, Biava, Konko, Mauri (58./Cavanda), Hernanes, Gonzalez (72./Cana), Lulić, Ledesma, Candreva (83./Brocchi), Klose.

Milan: Amelia, Abate, Bonera, Yepes, Antonini (85./Krkić), Nocerino (51./Pato), Boateng (46./Emanuelson), Montolivo, de Jong, Pazzini, El Shaarawy.

Sodnik: Paolo Tagliavento

ATALANTA - SIENA 2:1 (0:0)
Cigarini 62., Bonaventura 83.; Reginaldo 60.
RK: Carmona 64./Atalanta

CHIEVO - FIORENTINA 1:1 (1:1)
Thereau 17.; Rodriguez 18.
Jokić je igral od 69. minute, Cesarja (oba Chievo) ni bilo v ekipi.

INTER - CATANIA 2:0 (1:0)
Cassano 28., Palacio 85.
Handanović je igral vso tekmo, Belec (oba Inter) je bil na klopi.

PALERMO - TORINO 0:0
Iličić in Kurtić (oba Palermo) sta igrala vso tekmo, Birsa (Torino) je bil na klopi.

GENOA - ROMA 2:4 (2:2)
Kucka 7., Janković 15.; Totti 27., Osvaldo 44., 55., Lamela 83.

JUVENTUS 8 7 1 0 19:4 22
NAPOLI 8 6 1 1 14:5 19
LAZIO 8 6 0 2 15:8 18
INTER 8 6 0 2 13:6 18
ROMA 8 4 2 2 18:13 14
FIORENTINA 8 3 3 2 9:7 12
CATANIA 8 3 2 3 9:13 11