Arturo Vidal je že v uvodnih osmih minutah dvakrat zatresel mrežo Rome in Juventusu olajšal pot do šeste zaporedne zmage. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je kljub 24. zadetku v Serie A in točki s sklonjeno glavo zapuščal zelenico. Foto: EPA
Navijači Genoe
Navijačem Genoe je po slabih predstavah njihovih ljubljencev prekipelo. Foto: EPA

Rdeče-črni po svoji najslabši letošnji predstavi s točko ne morejo biti zadovoljni, saj bi bil lahko ta spodrsljaj usoden v boju za naslov italijanskega prvaka. Juve ima zdaj tri točke prednosti, boljši izkupiček na medsebojnih tekmah in lažji razpored v zadnjih petih krogih. Milan v predzadnjem čaka še mestni obračun z Interjem.
Znova nekaj slabe volje zaradi sodnika
Bologna je pred 51.725 gledalci na San Siru povedla v 26. minuti z golom Urugvajca Gastona Ramireza in imela ob koncu celo igralca več na zelenici, saj je bil v 82. minuti izključen Daniele Bonera. Ramirez je zadel po napaki Marka van Bommla, ki je na sredini igrišča izgubil žogo, do nje je prišel Alessandro Diamanti, krenil v napad in podal strelcu.
Milan se je prebudil šele v zadnji četrtini tekme, ko je Bologna izgubila "sapo" na sredini igrišča, igro rdeče-črnih pa sta poživila Antonio Cassano in Urby Emanuelson, ki je prišel na zelenico v 70. minuti in z dolgo podajo tudi našel Ibrahimovića ob izenačujočem zadetku. Šved je bil blizu zadetka tudi v 87. minuti, ko je poskusil s škarjicami, a streljal previsoko.
Že pred izenačenjem, na začetku drugega polčasa, ga je v eni izmed akcij zaradi domnevnega nedovoljenega položaja ustavil sodnik, potem ko je žogo že poslal čez črto. To je bila nova sporna odločitev na tekmah Milana, ki bo burila duhove. V sodnikovem podaljšku sta imela priložnosti še Antonio Nocerino in Robinho, vendar je ostalo pri izidu 1:1.
Roma od 26. minute z igralcem manj
Juventus je do zmage nad Romo, ki ima najslabšo obrambo od ekip iz zgornje polovice lestvice, prišel veliko lažje od pričakovanj. V 8. minuti je po dveh zadetkih Čilenca Artura Vidala (podala sta Paolo De Ceglie in Mirko Vučinić) že vodil z 2:0. Ko so v 26. minuti Rimljani ostali brez izključenega vratarja Martena Stekelenburga in je sodnik Mauro Bergonzi pokazal na belo točko, je bila tekma tako rekoč odločena. Rezervni vratar Gianluca Curci je sicer ubranil 11-metrovko Andrei Pirlu, odbito žogo pa je ta vendarle poslal v mrežo. Končni izid je v 53. minuti postavil Claudio Marchisio, ki je v prvem polčasu izsilil najstrožjo kazen.

Ubranjena 11-metrovka Handanovića
Samir Handanović
je na sobotni tekmi med Chievom in Udinesejem (0:0) v 43. minuti ubranil 11-metrovko Cyrilu Thereauju, potem ko je sam nad njim naredil prekršek. Slovenski vratar se je v prvem polčasu izkazal še z nekaj lepimi obrambami in bil znova najboljši mož v vrstah videmskega kluba.
34. krog:
JUVENTUS
- ROMA 4:0 (3:0)
Vidal 4., 8., Pirlo 29., Marchisio 53.
RK: Stekelenburg 26./Roma
Curci (Roma) je Pirlu v 29. minuti ubranil 11-metrovko, odbito žogo pa je ta vendarle poslal v mrežo.
Juventus: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner, Vidal (67./Giaccherini), Pirlo, Marchisio, De Ceglie, Vučinić (57./Borriello), Quagliarella (61./Del Piero).

Roma: Stekelenburg, Rosi, Kjär, De Rossi, Jose Angel, Perrotta, Gago, Marquinho, Pjanić (61./Lamela), Osvaldo (57./Krkić), Borini (28./Curci).
Sodnik: Mauro Bergonzi

GENOA - SIENA 1:4 (0:3)
Del Grosso 79./ag; Brienza 17., 37., Destro 19., Giorgi 49.
Birsa (Genoa) je sedel na klopi. Tekma je bila v 53. minuti za 45 minut prekinjena zaradi metanja bakel na igrišče. Nekaj navijačev Genoe, ki ji grozi izpad v drugo ligo, je tudi vdrlo na zelenico in od svojih nogometašev zahtevalo, naj slečejo drese, saj si ne zaslužijo, da bi jih nosili. Številni nogometaši so njihovo željo upoštevali.
MILAN - BOLOGNA 1:1 (0:1)
Ibrahimović 90.; Ramirez 26.
RK: Bonera 82./Milan

CESENA - PALERMO 2:2 (2:2)
Santana 26., Rennella 28.; Bertolo 20., Silvestre 45.
Iličića zaradi kartonov ni bilo v postavi, Bačinović (oba Palermo) je igral od 64. minute.

LAZIO - LECCE 1:1 (0:0)
Matuzalem 82.; Bojinov 91.
FIORENTINA - INTER 0:0
Julio Cesar (Inter) je v 69. minuti ubranil 11-metrovko Ljajiću.
CHIEVO - UDINESE 0:0
Cesar je igral od 80. minute, Jokića (Chievo) ni bilo v ekipi, Handanović (Udinese) je igral vso tekmo in v 43. minuti ubranil 11-metrovko Thereauju.

JUVENTUS 33 19 14 0 57:18 71
MILAN 33 20 8 5 63:27 68 LAZIO 33 16 7 10 49:41 55 UDINESE 33 14 10 9 44:32 52 NAPOLI 33 13 12 8 58:41 51 ROMA 33 15 5 13 52:46 50 INTER 33 14 7 12 47:45 49 CATANIA 33 11 13 9 44:43 46 CHIEVO 33 11 10 12 30:40 43 SIENA 33 11 9 13 41:35 42 PALERMO 33 11 8 14 46:51 41 BOLOGNA 33 10 11 12 34:39 41 PARMA 33 10 11 12 44:50 41 ATALANTA (-6) 33 11 13 9 37:36 40 FIORENTINA 33 9 11 13 32:38 38 CAGLIARI 33 9 11 13 33:42 38 GENOA 33 9 9 15 44:62 36 LECCE 33 8 11 14 38:49 35 NOVARA 33 5 10 18 27:56 25 CESENA 33 4 10 19 21:50 22