Nezaustavljivi Carlos Tevez je s 14. prvenstvenim golom in sedmo podajo odločil derbi z malo nekdanjega blišča proti Milanu. Foto: Reuters
Alex (Milan)
Milano se je izenačenja debitanta Antonellija v Torinu veselil vsega tri minute, nato pa je znova zaostal. Foto: Reuters
Mauro Icardi
Mauro Icardi je z dvema goloma potopil Palermo. Foto: EPA

Derbi 22. kroga Serie A med vodilnim Juventusom in devetim Milanom se je začel udarno. Po grobi napaki gostov na sredini igrišča, je v protinapad po sredini stekel Carlos Tevez in prvemu strelcu lige ni bilo težko premagati Diega Lopeza. Milančani so se sicer pritoževali nad nedosojenim prepovedanim položajem, a zaman.

Tevez tokrat podal celo z glavo
Milan je izenačil s prvim strelom, ko je po podaji iz kota z glavo natančno zadel Luca Antonelli. Za zimskega prišleka iz Genoe je bil to prvenec za svoj sicer matični klub. A izid 1:1 ni zdržal dolgo, saj je Juventus hitro odgovoril. Najmanjši na igrišču Tevez je dobil skok in spretno z glavo podal v gnečo pred vrati, kjer se je izvrstno znašel branilec Leonardo Bonucci.

3:1 še zelo znosen poraz za goste
Dvoboj je bil odločen sredi 2. polčasa, ko je ob pritisku stare dame Claudio Marchisio z razdalje zadel vratnico, prvi pri žogi pa je bil Alvaro Morata. Do konca tekme bi si Juventus zaslužil še kakšen gol, a sta branilec Gabriel Paletta in vratar Lopez preprečila polom na Juventus Stadiumu.

Liga prvakov enako daleč kot boj za obstanek
Stara dama
trdno drži vodstvo v ligi in gre po nov četrti zaporedni naslov prvaka, Roma po nedeljski zmagi pri Cagliariju z 2:1 zaostaja za 7 točk. Medtem je Milan točkovno enako oddaljen od boja za 3. mesto in neposredne uvrstitve v Ligo prvakov kot od boja za obstanek.