Sampdoria je na kolena spravila Juventus. Foto: Reuters
Mauro Icardi
Mauro Icardi je zadel dvakrat na tekmi proti Atalanti. Foto: Reuters

Ta je vodila že s 3:0 in bilo je videti, da bo stara dama doživela popoln polom. Deset minut pred koncem je namreč izgubljala s 3:0.

Juventus je sicer prvi zatresel mrežo, a je bil Gonzalo Higuain v prepovedanem položaju. Juventus je bil blizu zadetka nekoliko pozneje, ko je streljal Juan Cuadrado, žoga je za nekaj centimetrov švignila mimo okvirja vrat. V prvem polčasu tako gledalci niso videli gola.

Blizu zadetka je bil Higuain v 51. minuti, v kazenskem prostoru je prejel lepo podajo, streljal je, a je gol preprečila obramba Sampdorie.

Že minuto pozneje pa je padel prvi gol. Duvan Zapata je prišel do odbite žoge, streljal je z glavo in zadel. Razpoloženi Zapata je hitro zatem preigral obrambo Juventusa, znašel se je sam pred vratarjem Juventusa, ki pa se je izkazal z obrambo. Gostitelji so povišali vodstvo v 71. minuti, Lucas Torreira je z vrha kazenskega prostora zavrtinčil žogo v levi spodnji kot. Iz bližine je v 79. minuti zadel še Gianmarco Ferrari.

Sampdoria je tri gole zabila v 27 minutah, Juventusu pa je do dveh golov uspelo še v krajšem času - v treh minutah. V 91. minuti je najprej Gonzalo Higuain zadel enajstmetrovko, Paulo Dybala pa je v 94. minuti prelisičil obrambo Sampdorie, z natančnim strelom v desni spodnji kot pa je premagal vratarja Sampdorie.

Inter je z zmago nad Atalanto (2:0) na lestvici prehitel Juventus.