Cristiano Ronaldo je blestel v Torinu. Foto: EPA

Stara dama je izgubila vodstvo, potem ko je pred dvema tednoma le remizirala s Sassuolom (2:2), prejšnjo soboto pa je ostala praznih rok na rimskem Olimpicu, kjer je bil Lazio boljši s 3:1.

Portugalski zvezdnik je v 9. minuti spretno poslal žogo v mrežo s 15 metrov. Prav nič se ni obotavljal, ampak je takoj streljal z desno nogo in žoga je šla v malo mrežico. Osem minut pred odmorom ga je idealno zaposlil Gonzalo Higuain, ki je podal v prazen prostor, Ronaldo pa je z levico ukanil vratarja Juana Mussa. V zadnji minuti prvega dela je Leonardo Bonucci z glavo pokopal še zadnje upe Udineseja.

V drugem polčasu so gostitelji precej znižali ritem. Trener Maurizio Sarri je v zadnje četrt ure v igro poslal Federica Bernardeschija, Matthijsa de Ligta in Douglasa Costo. Motivirani Ronaldo je bil zelo blizu hat-tircka v 85. minuti, ko je z roba kazenskega prostora stresel vratnico. Veteran Gianluigi Buffon ni imel veliko dela, brez možnosti pa je bil v 94. minuti, ko ga je z volejem matiral Ignacio Pussetto.

Dušan Vlahović je bil nepričakovani junak v Firencah. Foto: Reuters

Najstnik Vlahović v 92. minuti odščipnil dve točki Interju
Na nedeljski večerni tekmi sta Fiorentina in Inter remizirala (1:1). Milančani so povedli v 9. minuti, ko je zadel Borja Valero s petih metrov po podaji Marcela Brozovića. Trener Fiorentine Vincenzo Montella je po 60 minutah v igro poslal Dušana Vlahovića. 19-letbni srbski napadalec je v 92. minuti z izjemnim diagonalnim strelom z levico matiral Samirja Handanovića.

Sassuolo odnesel točko s San Sira
Milan nikakor ne najde poti iz krize. Na San Siru se je s Sassuolom razšel brez zadetkov. Theo Hernandez je v 32. minuti zatresel mrežo, a je videosodnik razveljavil gol zaradi prepovedanega položaja. V drugem polčasu je imel Milan veliko premoč. Rafael Leao je v 83. minuti zadel prečko, dve minuti pred koncem pa še vratnico.