Zadetek Mareka Hamšika je zadostoval za točko Napolija. Foto: Reuters
Sami Khedira
Sami Khedira je že v 7. minuti popeljal Juventus v vodstvo. Foto: Reuters
Napoli - Juventus
Nogometaši obeh moštev na zelenici tik pred začetkom tekme. Foto: Reuters

Drugouvrščena Roma je že v soboto z 2:0 premagala Empoli, oba zadetka je dosegel Edin Džeko. Rimljani so šest točk za staro damo.
Na stadionu San Paolo so v 7. minuti povedli gostje, po sijajni dvojni podaji z Miralemom Pjanićem je zadel Sami Khedira. S tem je nekoliko utišal glasne domače navijače, ki so vso tekmo žvižgali svojemu nekdanjemu ljubljencu Gonzalu Higuainu, ki se je prvič po poletnem prestopu v Torino vrnil v Neapelj. Kot se je izkazalo pozneje, je bil to edini strel Juventusa v okvir vrat!
Napoli je izenačil v 60. minuti, ko je po lepi podaji Driesa Mertensa s strelom pod prečko mrežo zatresel Marek Hamšik. Belgijec je kmalu zatem po veliki napaki Kwadwa Asamoaha stresel še zunanji del vratnice. Že večji del prvega polčasa so bili gostitelji nevarnejši, saj se je Juventus po hitrem zadetku ustavil. Hamšik, Lorenzo Insigne in Mertens niso bili dovolj natančni.
Tudi v drugem delu so več napadali varovanci Maurizia Sarrija, v 52. minuti je bil gol Joseja Marie Callejona pravilno razveljavljen zaradi nedovoljenega položaja. Juventusa ni prebudil niti vstop na igrišče Juana Cuadrada in Paula Dybale. Higuain ni dobil pravih žog, domači branilci so ga dobro čuvali.
Že v sredo se bosta tekmeca v Neaplju pomerila še enkrat, ko bo na sporedu povratna tekma polfinala italijanskega pokala. Na prvi je bilo 3:1 za nogometaše iz Torina.

30. krog:

NAPOLI - JUVENTUS 1:1 (0:1)
Hamšik 60.; Khedira 7.
Napoli: Rafael, Strinić (79./Ghoulam), Koulibaly, Albiol, Hysaj, Jorginho, Allan (68./Zielinski), Hamšik (76./Rog), Mertens, Callejon, Insigne.

Juventus: Buffon, Asamoah, Chiellini, Bonucci, Lichtsteiner, Khedira, Marchisio (80./Dybala), Lemina (61./Cuadrado), Pjanić (87./Rincon), Mandžukić, Higuain.

TORINO - UDINESE 2:2 (0:0)
Moretti 70., Belotti 83.; Jankto 50., Perica 68.
GENOA - ATALANTA 0:5 (0:2)
Conti 25., Gomez 32., 63., 83., Caldara 76.
RK: Pinilla 61./Genoa
Kurtić (Atalanta) je igral vso tekmo.
FIORENTINA - BOLOGNA 1:0 (0:0)
Babacar 51.
Iličić (Fiorentina) je igral do 76. minute.
PALERMO - CAGLIARI 1:3 (1:0)
Gonzalez 26.; Ionita 48., 89., Borriello 58.
Anđelković (Palermo) je bil na klopi.

CHIEVO - CROTONE 1:2 (0:0)
Pellissier 57.; Ferrari 51., Falcinelli 82.
Birsa je igral do 57. minute, Cesar (oba Chievo) je bil na klopi. Kotnik (Crotone) je bil prav tako med rezervisti.
PESCARA - MILAN 1:1 (1:1)