Miralem Pjanić je s pravo mojstrovino načel mrežo Spala. Foto: Reuters

Stara dama se je kar nekaj časa mučila s tekmecem, izid se je spremenil tik pred odmorom, ko je z izjemnim zadetkom za veliko veselje domačih navijačev poskrbel Miralem Pjanić. V nadaljevanju je končni izid postavil Cristiano Ronaldo.

Od začetka sezone 2007/08 je Pjanić zadel kar 27 golov zunaj kazenskega prostora. Več v najboljših evropskih ligah so jih v tem času dosegli le Lionel Messi (69), Cristiano Ronaldo (54) in Zlatan Ibrahimović (35). Foto: Reuters

Klub iz Ferrare je tekmo v Torinu odigral brez slovenskega reprezentanta Jasmina Kurtića, ki je pred kratkim staknil lažjo poškodbo kolena. V klubu upajo, da bo 30-letnik, ki je sredi meseca odločil obračun italijanskega prvenstva proti Laziu (2:1), nared že naslednji krog proti Parmi.

Mojstrovina Pjanića tik pred odmorom
Serijski italijanski prvak je bil že v prvem polčasu precej boljši tekmec, Sami Khedira je v uvodnih minutah žogo z glavo poslal mimo gola, v nadaljevanju je veselje z odličnima obrambama Paulu Dybali in Aaronu Ramseyju preprečil še gostujoči vratar Etrit Berisha, ki je bil sicer z naskokom najboljši posameznik Spala. Vseeno je moral 30-letnik iz Prištine po žogo v svojo mrežo tik pred koncem polčasa, ko je za pravo mojstrovino poskrbel Miralem Pjanić. Po kratki Khedirovi podaji je s polvoleja silovito sprožil z 20 metrov in žogo v mrežo pospravil pod prečko.

Takole je Cristiano Ronaldo unovčil natančen predložek Paula Dybale z leve strani v 78. minuti tekme. Foto: Reuters

CR7 zadel ob drugi vratnici
V nadaljevanju so si gostitelji priigrali še nekaj lepih (pol)priložnosti, a je vsakič znova zablestel Berisha. Na 2:0 je v 78. minuti vendarle povišal Cristiano Ronaldo, ki je po Dybalovem predložku z leve strani na drugi vratnici žogo z glavo poslal med vratarjevima nogama v mrežo. Juventus je razmeroma mirno nadziral potek tekme, v 94. minuti bi lahko povišal vodstvo na +3, a se je znova z izjemno obrambo izkazal Berisha, ki je še enkrat preprečil gol Ronaldu po predložku z desne strani.

Interjev vezist Roberto Gagliardini je postavil končni izid v Genovi. Foto: Reuters
Od junaka do bedaka: Alexis Sanchez je v 22. minuti dosegel zadetek za 2:0, nato pa je v uvodni minuti nadaljevanja zaradi simuliranja prekrška v kazenskem prostoru prejel še drugi rumeni karton, zaradi česar so morali njegovi soigralci preostanek srečanja odigrati z igralcem manj. Foto: Reuters

Inter do novih treh točk v Genovi
Juventus je za nekaj ur zavzel vrh prvenstvene lestvice, ki pa je po tekmi v Genovi znova pripadel milanskemu Interju, za katerega je vso tekmo branil Samir Handanović. Ta je s 3:1 premagal Sampdorio. Gostje s stadiona Giuseppe Meazza so v razmiku dveh minut dosegli dva zadetka. Najprej je z razdalje zadel Stefano Sensi, takoj zatem je vodstvo črno-modrih podvojil Alexis Sanchez, ki po natančni globinski Sensijevi podaji pred vrati gostiteljev ni imel pretirano težkega dela. Na uvodu drugega polčasa je moral prav Čilenec zaradi drugega prejetega rumenega kartona predčasno pod prho, deset minut pozneje je zaostanek prepolovil Jakub Jankto, ki je z diagonalnim strelom zatresel malo mrežico nekdanjega reprezentančnega vratarja Slovenije.

Toda Inter je kljub terenski premoči gostiteljev ostal neizprosen, po dobri uri igre je slabo posredovanje vratarja Emila Audera kaznoval Roberto Gagliardini in postavil končni izid.