Poteza 20-letnega Francoza Pogbaja, ki je odločila torinski derbi, po katerem pa je glavno vprašanje: ali je bil Carlos Tevez predtem v nedovoljenem položaju? Foto: EPA
Trst
Dvoboj Cagliarija in Interja je v Trstu zaradi močnega deževja dolgo bolj spominjal na vaterpolo kot nogomet. Foto: EPA
German Denis (Atalanta)
Argentinec German Denis je z "dvojčkom" Atalanti prinesel tri točke proti Udineseju. Foto: EPA

Branilci naslova italijanskega prvaka ne poznajo poraza že na 13 derbijih, pri čemer na zadnjih devetih dvobojih Torino sploh ni dosegel gola! Odločitev na prvi nedeljski tekmi 6. kroga je padla na začetku 2. polčasa, ko je Carlos Tevez po podaji iz kota zatresel prečko, prisebni Paul Pogba pa je hitro pospravil odbitek v mrežo. Gostitelji se z zadetkom zlepa niso sprijaznili, saj so prepričani, da ga je mladi Francoz dosegel iz prepovedanega položaja.

Conte ni oporekal trditvam o nedovoljenem položaju
"Rekli so mi, da je bil Tevez pred strelom v ofsajdu. Ob tem moram povedati, da nismo imeli sreče, saj bi moral biti Ciro Immobile v 1. polčasu izključen zaradi prekrška nad Tevezom,"
je po prestižni zmagi Antonio Conte priznal, da gol Juventusa ni bil popolnoma regularen.

Juventus ostaja neporažen in se je z novimi tremi točkami postavil ob bok Napoliju, ki ima prav tako pet zmag in en remi, a za tri gole boljšo razliko v golih. Prav tako poraza v letošnji Serii A še ne pozna Inter, ki pa je vseeno zdaj zaostal, saj je pri Cagliariju le remiziral z 1:1.

Icardi imel glavo na pravem mestu
Cagliari je tekmo z Milančani gostil v Trstu, kar je na tribune stadiona Nerea Rocca zvabilo številne Slovence, da bi na delu videli Samirja Handanovića. Tekma se zaradi naliva v 1. polčasu nikakor ni mogla razživeti, saj je nogomet vse bolj spominjal na vaterpolo. V nadaljevanju je Inter prevzel pobudo, kar so kronali v 75. minuti, ko je po podaji Rodriga Palacia Juto Nagatomo z natančnim predložkom našel glavo Maura Icardija.

Belgijec in gneča prevarala "Sarmo"
A Sardinci so imeli aduta v rokavu - na igrišče je vstopil posojeni igralec Maribora Agim Ibraimi in gostitelji so postali veliko podjetnejši. Ravno Makedonec je v 83. minuti v ogenj poslal Belgijca Radja Nainggolana, ki je ustrelil z razdalje, žoga pa je med številnimi nogami malo spremenila smer in povsem prevarala Handanovića. Inter je krenil po zmagoviti gol, ravno v zadnjih sekundah pa se je ob kaosu v kazenskem prostoru Cagliarija izredna priložnost ponudila Estebanu Cambiassu, a je ta zgrešil žogo.