Veselje nogometašev Crotoneja po veliki zmagi nad Interjem. Foto: EPA
Mario Pašalić
Mario Pašalić je eden izmed strelcev Milana. Foto: EPA
Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne je za Napoli zadel dvakrat. Foto: Reuters

Inter je na kolena spravila kalabrijska ekipa Crotone, ki je na dnu lestvice italijanskega nogometnega prvenstva.

Junak Crotoneja je napadalec Diego Falcinelli. Prvi gol je dosegel iz enajstmetrovke. Handanović je šel na pravo stran, a je bil prekratek, da bi ubranil strel Falcinelliju. Sodnik je najstrožjo kazen dosodil, ker je Gary Medel v kazenskem prostoru igral z roko.

Drugi šok za Milančane je sledil štiri minute pozneje. Falcinelli je krenil v protinapad, prelisičil celotno obrambo Interja, ko je opazil, da je tudi Handanović šel iz gola, pa je z lobom poskrbel za vodstvo z 2:0. To je enajsti gol za Falcinellija v italijanskem nogometnem prvenstvu.

Do konca prvega polčasa je imel Crotone še kar nekaj priložnosti za povišanje vodstva.

Trener Interja Stefano Pioli je v 2. polčasu spremenil postavo, v igro sta takoj na začetku drugega dela igre vstopila Rodrigo Palacio in Eder. Igra Interja je počasi stekla, postali so nevarni tudi v napadu, v 65. minuti pa dosegli gol. Kot je izvedel Antonio Candreva, Geoffrey Kondogbia je sprejel žogo in jo podaljšal do Danila D'Ambrosia, ki je zadel iz neposredne bližine.

Visok poraz Palerma
Druga milanska ekipa, Milan, pa je na San Siru ugnala Palermo s 4:0. V 37 minutah so gledalci videli kar tri gole.

Najprej je v 6. minuti zadel Suso iz prostega strela z roba kazenskega prostora. Suso je malo pozneje z lepo podajo zaposlil Maria Pašalića na drugi strani gola, ki je prelisičil obrambnega igralca in vratarja. Podobna akcija se je zgodila v 37. minuti. Davide Calabria je videl Carlosa Bacco na drugi strani gola in mu z roba kazenskega prostora namenil lep predložek, ta pa je z glavo matiral vratarja Palerma. Zadnji gol je dosegel Gerard Deulofeu, ki je lepo preigral obrambo in močno streljal ter zadel v spodnji desni kot.

Pri Palermu je v 72. minuti nogometno zelenico zapustil slovenski nogometaš Siniša Anđelković.

Odlični Birsa
Vodilna ekipa Serie A Juventus je včeraj premagala Chievo. V ekipi sta vso tekmo igrala slovenska nogometaša Valter Birsa in Boštjan Cesar. Birsa je napotil tri udarce proti golu Juventusa, a je legendarni vratar Gianluigi Buffon svojo mrežo ohranil nedotaknjeno celotno srečanje.

Napoli bližje Ligi prvakov
Napoli je ušel na pomembnih sedem točk v derbiju 31. kroga, kjer je razbil Lazio. S to zmago se je usidral na tretjem mestu v italijanskem nogometnem prvenstvu, ki še vodi v kvalifikacije za Ligo prvakov. Napoli ima sedem točk naskoka pred Laziom.

Gostje so povedli v 25. minuti. Akcijo so v treh potezah uspešno izpeljali Dries Mertens, Marek Hamšik in Jose Callejon, ki je z odliko zaključil napadalno akcijo. Napoli je drugi gol dosegel v 51. minuti, čeprav so imeli že pred tem veliko priložnosti. Gromozanski delež je opravil Allan, ki je z visoko podajo zaposlil Italijana Lorenza Insigneja, ki je poslal žogo v mrežo. Enega izmed zadnjih protinapadov na srečanju je Neapeljčanom uspelo pretvoriti v gol, z okoli desetih metrov je močno streljal Insigne in zadel.