Kevin Kampl je v 16. minuti z razdalje matiral gostujočega vratarja. Foto: EPA
Takole je nekdanji slovenski reprezentant z levico dosegel odločilni zadetek. Foto: EPA

To je bil za Kampla prvi zadetek po 7. oktobru lani, ko je Leipzig doma s kar 6:0 odpravil Nürnberg. 28-letnik je mrežo zatresel v 16. minuti, ko je po kratki podaji branilca Nordija Mukieleja približno z dvajsetih metrov matiral vratarja Pavaa Pervana. Ta je bil povsem nemočen, Kamplov plasirani strel je zletel v malo mrežico.

Vodstvo gostiteljev je dobrih deset minut pozneje potrdil Timo Werner. Marcel Sabitzer je z diagonalno podajo z desne strani žogo poslal na drugo vratnico, tam pa je 23-letni napadalec z glavo hladnokrvno zadel za 2:0. Do konca srečanja se izid ni več spremenil. Leipzig je na lestvici nemškega prvenstva uvrščen na odlično tretje mesto.

Bayern zadržal točko prednosti pred Borussio
Na vrhu lestvice pred krogov pred koncem ostaja Bayern. Izbranci Nika Kovača so po veliki zmagi nad dortmundsko Borussio v prejšnjem krogu (5:0) prikazali zelo dobro igro tudi v Düsseldorfu (1:4).

Po četrt ure igre je Kingsley Coman z leve strani podal pred vrata, Thomas Müller je skušal spremeniti smer žoge, a je ni zadel. Vratar Fortune Michael Rensing je obstal na črti in ni uspel preprečiti zadetka. Štiri minute pred odmorom je Joshua Kimmich z desne strani podal pred vrata, kjer je Coman z levico zabil žogo pod prečko.

Kingsley Coman in Leon Goretzka se veselita novih treh točk. Bayern ima usodo v svojih nogah, najtežja izmed petih preostalih tekem pa bo zagotovo v Leipzigu. Foto: Reuters

Veliko premoč Bayerna je v 55. minuti kronal Serge Gnabry, ki je mojstrsko preusmeril žogo v mrežo po podaji Müllerja. V 86. minuti je žoga zadela Matsa Hummelsa v roko v kazenskem prostoru, posredoval je videosodnik in Felix Zwayer je pokazal na belo točko. Rezervist Dodi Lukebakio, ki je novembra šokiral Bavarce s hat-trickom na Allianz Areni (3:3), je z bele točke znižal. Končni izid je postavil Leon Goretzka v 92. minuti.

Niko Kovač je bil po tekmi na Merkur Areni zaskrbljen, saj je moral Manuel Neuer zapustiti zelenico v 53. minuti. Aprila ne bo veči gral.

Bürki rešil Dortmundčane
Borussia iz Dortmunda je v soboto zvečer premagala Mainz 2:1. Gostje so imeli v drugem polčasu veliko premoč in izenačenje je viselo v zraku. Vratar črno-rumenih Roman Bürki se je izkazal s tremi izjemnimi posredovanji.