Tekmo v Salzburgu si je ogledal tudi nekdaj najboljši vratar na svetu Oliver Kahn. Foto: EPA

Pred 19.801 gledalcem se je med strelce vpisal tudi Kevin Kampl. V 84. minuti je zadel za 6:0. Častni gol za goste, za katere je Robert Berić igral od 75. minute, je v sodnikovem podaljšku z 11-metrovko prispeval kapetan Steffen Hofmann. S tem je preprečil, da bi Rapid doživel svoj najvišji poraz v Bundesligi sploh.

Oponašal Cristiana Ronalda
Salzburg je po prvem polčasu vodil z 2:0, nato pa od 69. do 84. minute v polno meril kar štirikrat. Dvakrat je mrežo zatresel Jonatan Soriano. Kampl je igral vso tekmo in je prispeval še podajo za 3:0, zaradi slačenja ob proslavljanju gola, ko je bržkone posnemal slavje Cristiana Ronalda v finalu Lige prvakov, pa je bil kaznovan z rumenim kartonom.

Uspešno je sezono začel tudi tretji slovenski napadalec v avstrijski prvi ligi: Tadej Trdina je debitiral v dresu WAC-a s podajo in zmagovitim golom za uspeh pri Admiri Mödling (4:1).