Vratar Leicester Cityja Kasper Schmeichel je bil na žogi in blizu ključne obrambe, a je bil strel prvega strelca Tottenhama Harryja Kana premočan. Foto: Reuters
Wayne Rooney (Manchester United)
Wayne Rooney je preprečil, da bi moral Manchester United odigrati ponovljeno pokalno tekmo pri Sheffield Unitedu. Foto: Reuters
Eastleigh - Bolton
Pokalna zgodba dneva pripada petoligašu Eastleighu, ki je proti drugoligašu Boltonu vodil vse do 87. minute. Vseeno ostaja tolažba Eastleighu, ki si bo s povratno tekmo izdatno okrepil klubski proračun. Foto: Reuters
Everton - Dagenham&Redbridge
Na tekmi Everton - Dagenham je tekmo na kratko prekinila tudi stadionska mačka. Foto: Reuters
Jamie Ward in trener Dougie Freedman (Nottingham Forest)
Novi klub Bojana Jokića se je po zaslugi Jamia Warda prebil v 4. krog FA-pokala in za to kot vsi zmagovalci prejel 90 tisoč evrov nagrade. Foto: Reuters
FA-pokal
V ponedeljek zvečer bodo na sedežu angleške nogometne zveze izžrebali par 4. kroga, nato bo odigranih 10 ponovljenih dvobojev, naslednja faza izločilnih bojev pa bo igrana 30. januarja. Foto: Reuters

Odgovornost je prevzel prvi zvezdnik Tottenhama Harry Kane in rutinirano zadel za končnih 2:2 ter poskrbel za ponovljeno tekmo Walker Stadiumu. Leicester City je z 2:1 vodil 40 minut, nadzoroval igro in bil na poti v 4. krog, ko je Danny Rose skušal prodreti, pri tem pa je bržkone nehote Nathan Dyer igral z roko in dosojena je bila najstrožja kazen.

V tednu dni kar tri soočenja Spurs - Foxes
Spursi so udarno začeli in Christian Eriksen je z nizkim strelom zadel že v 8. minuti, čez deset minut pa je Marcin Wasilewski z glavo izenačil izid. Na začetku 2. polčasa so gostje povedli, ko je rezervist Šindži Okazaki izkoristil neodločnost Tottenhamove obrambe. A namesto, da bi si senzacionalno drugouvrščeno moštvo Premier lige napredovalo, jih zdaj čaka v napornem in zgoščenem urniku še dodatna ponovljena tekma proti moštvu, ki v angleškem prvenstvu zaseda 4. mesto. A še pred novo pokalno tekmo, se bosta Tottenham in Leicester City udarila tudi v ligi - v sredo ob 21.00 znova na White Hart Lineu.

Bleda in dolgočasna igra Man Uniteda
Druga sobota v januarju je na Otoku posvečena angleškemu pokalu, kjer se v 3. krogu pridružijo tudi največji prvoligaši, na katere prežijo slave lačni nižjeligaši.

Sheffield United je bil le nekaj minut oddaljen od ponovljene tekme, saj je usodni gol na Old Traffordu prejel globoko v sodnikovem podaljšku, in to z bele točke. Rezervist Memphis Depay je prodrl v kazenski prostor gostov, Dean Hammond pa ga je nepravilno zaustavljal in podrl. Manchester United je dobil priložnost, da mučno tekmo, na kateri je predtem v okvir vrat sprožil samo en strel, konča zmagovito. Kapetan Wayne Rooney pri enajstmetrovki ni kompliciral in rutinirano poskrbel za 1:0 in napredovanje v 4. krog.

Jokić že zaigral za Nottingham Forest
3. krog FA-pokala je prinesel tudi krstni nastop slovenskega reprezentanta Bojana Jokića v Angliji. Do konca sezone bo levi bočni branilec kot posojeni nogometaš Villarreala igral za Nottingham Forest v drugi angleški ligi. A najprej je 29-letni Kranjčan zaigral v najstarejšem klubskem nogometnem tekmovanju na svetu.

Igrali vse do 99. minute
Nottingham Forest je gostil QPR, v 24. minuti je dvakratne evropske prvake v vodstvo popeljal Jamie Ward. V 79. minuti je Jokić vstopil namesto poškodovanega Henrija Lansburyja, a zaradi dolgega, kar 9-minutnega podaljška je skupaj odigral kar 20 minut. A kljub temu QPR-ju ni uspelo izenačiti in izsiliti ponovljene tekme na svojem igrišču.

Prvaki 2014 in 2015 s preobratom naprej
Sobota sicer še ni prinesla podobnega presenečenja, kot ga je v petek pripravil Exeter, ki ga je 20 minut ločilo od napredovanja na račun Liverpoola, ki pa mu je s povsem rezervno postavo uspelo izenačiti na 2:2 in poskrbeti za novo tekmo na Anfieldu.

V prvoligaškem obračunu Arsenal - Sunderland je gostujoči klub, ki se v Premier ligi bori samo za obstanek, povedel prek Jeremaina Lensa. Vodilnemu klubu angleškega prvenstva je uspelo tekmo spreobrniti v svojo korist šele po 70. minuti, ko sta Aaron Ramsey in Olivier Giroud poskrbela za napredovanje dvakratnih branilcev prvakov pokala angleške nogometne zveze.

3. KROG
EXETER - LIVERPOOL 2:2 (2:1)
Nicholls 9., Holmes 45.; Sinclair 12., Smith 73.

WYCOMBE - ASTON VILLA 1:1 (0:1)
Jacobsen 50.; Richards 22.

ARSENAL - Sunderland 3:1 (1:1)
Cambell 26., Ramsey 72., Giroud 76.; Lens 16.

Birmingham - BOURNEMOUTH 1:2 (1:1)
Brentford - WALSALL 0:1 (0:1)
BURY - BRADFORD 0:0
COLCHESTER UTD - Charlton 2:1 (2:0)

Doncaster - STOKE CITY 1:2 (1:1)
EASTLEIGH - BOLTON 1:1 (0:0)
EVERTON - Dagenham & Redbridge 2:0 (1:0)

Ward 24.
Jokić je vstopil v 79. minuti in debitiral za Nottingham Forest.

MANCHESTER UNITED - Sheffield United 1:0 (0:0)
Rooney 93./11-m

OXFORD - Swansea 3:2 (1:1)
CARLISLE - YEOVIL TOWN 2:2 (1:0)
CHELSEA - Scunthorpe United 2:0 (1:0)
Costa 13., Loftus-Cheek 68.

TOTTENHAM - LEICESTER 2:2 (1:1)
Eriksen 8., Kane 88./11-m; Wasilewski 19., Okazaki 48.

Cardiff - SHREWSBURY TOWN 0:1 (0:0)

Tekme, ki se končajo z neodločenim izidom, bodo ponovljene. Zamenja se gostitelj.