Srečko Katanec je prevzel tretjo reprezentanco. Na prvi tekmi z ZAE je remiziral. Foto: EPA
Javier Aguirre
Trener Mehike Javier Aguirre se veseli pričakovane uvrstitve na SP. Foto: EPA

V Dubaju so gostitelji igrali proti Palestini 1:1. Gostitelje je v 33. minuti v vodstvo popeljal Ismail Al Amour, vodstvo bi bilo lahko še višje, a je Ahmad Kaškaš stresel prečko. Končni izid je postavil v 50. minuti Said Al Kas, ki je po podaji Hasana Amina zadel za 1:1.

V soboto podelili veliko "vstopnic" za JAR
Sobota je bila pomembna za Nemčijo, Srbijo, Dansko in Italijo, ki so si v evropskih kvalifikacijah izborili vozovnico za svetovno prvenstvo. V južnoameriških kvalifikacijah so se tega podviga veselili nogometaši Čila, v srednje- in severnoameriških pa Mehika in ZDA. Prvi so s 4:1 ugnali Salvador, drugi pa s 3:2 Honduras. Tretje mesto na lestvici, ki še pelje v Južnoafroško republiko, krog pred koncem kvalifikacij zaseda Kostarika, četrto (ki pomeni dodatne kvalifikacije s petouvrščenim iz južnoameriških kvalifikacij) pa Honduras.

Že uvrščeni na SP (19/32):
Afrika (3/5+gostitelj): Južnoafriška republika (gostitelj), Gana, Slonokoščena obala
Azija (4/4 ali 5): Japonska, Avstralija, Južna Koreja, Severna Koreja
Evropa (7/13): Nizozemska, Anglija, Španija, Nemčija, Danska, Srbija, Italija
Južna Amerika (3/4 ali 5): Brazilija, Paragvaj, Čile
Severna, Srednja Amerika in Karibi (2/3 ali 4): Mehika, ZDA
Oceanija (0 ali 1): /
Kako do zadnjih kart?
V evropskih dodatnih kvalifikacijah se bo med seboj pomerilo osem najboljših drugouvrščenih ekip, peti iz Južne Amerike bo igral proti 4. iz Severne, Srednje Amerike in Karibov, zadnji potnik pa bo zmagovalec obračnuna med Novo Zelandijo in Bahrajnom (predstavnik Oceanije in 4. iz azijskih kvalifikacij).