Milenko Ačimovič je v letošnjem prvenstvu, v katerem je Austria krog pred koncem na 4. mestu, za vijoličaste prispeval že 14 golov, skupno je celo 4. strelec lige. Foto: www.fk-austria.at
Bojan Prašnikar,
Lani je Bojan Prašnikar rešil Cottbus že v rednem delu prvenstva, zdaj pa ga čaka obračun za biti ali ne biti z Nürnbergom. Foto: Reuters

Zdi se mi, da je Cottbus v zadnjih letih vselej že med odpisanimi, potem pa se na začetku vsake sezone kar nenadoma spet pojavi v 1. ligi.

Franz Beckenbauer za tabloid Bild o Prašnikarjevem klubu

V Mattersburgu sta se za pokal udarila dunajska Austria in drugoligaška Trenkwalder Admira (naslednik nekdanje Admire Wacker). Več kot 10 tisoč navijačev po rednem delu ni videlo zmagovalca. Sledil je podaljšek in šov enega igralca - Milenka Ačimoviča.

Najprej volej, nato solo
V 94. minuti je Suleimani podal z desne strani, vijoličasta št. 30 pa je z volejem žogo poslala v mrežo. Točno v 100. minuti igre je Mile sprejel podajo na levi strani in nato v samostojnem prodoru preigral prvega branilca, drugega se je otresel v kazenskem prostoru in nato mimo tretjega nasprotnika in vratarja ustrelil v daljši desni kot. Končalo se je s 3:1 za dunajsko Austrio, ki je tako še četrtič zapored slavila v avstrijskem pokalu, kar ni v Avstriji uspelo še nikomur. Skupaj imajo vijoličasti z Dunaja v svoji lasti rekordnih 27. pokalov.

"Sreča," je 32-letni Ljubljančan šaljivo odogovoril na vprašanje, kako da je v podaljšku zadel kar dva gola. "To je bila zelo pomembna zmaga za naš klub in verjetno najpomebnejša gola, ki sem ji dosegel za Austrio. Uresničili smo cilj in si priigrali igranje v Evropski ligi," je nekdanji kapetan Slovenije povzel pomembnost pokalnega uspeha zanj in za njegoveše bolj za njegove delodajalce.

Tim postaja zlati "joker"
Medtem ko se aktualni izbranci Matjaža Keka v minulih dneh niso vpisali med strelce, je do novega zadetka prišel kandidat za izbrano vrsto Tim Matavž. Postavni Goričan, ki se je med sezono ubadal s številnimi poškodbami, prvi del pa preživel na posoji v drugi ligi, je v nizozemskih kvalifikacijah za Evropsko ligo šele petič letos zaigral za Groningen, a dosegel že svoj tretji prvoligaški gol. Proti Utrechtu je Matavž v igro vstopil v 62. minuti, že čez dve minuti pa je z roba 16-m prostora v mrežo pospravil slabo izbit predložek in postavil končni izid 4:0 za gostitelje. Groningen se bo za vstop v Evropo v finalu "play-offa" pomeril z NAC Bredo.

Proti Nürnbergu po nov podvig
"Navijači so želeli proslaviti uspeh že zdaj, toda pred nami je zahteven urnik. Darila, ki smo si ga priborili proti Hannovru, ne smemo zapraviti," je po veliki zmagi Cottbusa Bojan Prašnikar trdno ostal na tleh. Energie je s 3:0 odpravil letos uspešni Bayer iz Leverkusna in si priboril kvalifikacije za popolnitev 1. Bundeslige. Vzhodnjaki se bodo za obstanek med elito pomerili s tretjeuvrščenim moštvom 2. lige Nürnbergom, za katerega pa poškodovani Dominic Maroh ne bo igral.

Konec tedna so sezono sklenile "nogometne ladje", ki si služijo kruh v Nemčiji (Brečko, Novakovič, Mavrič, Šukalo) in kapetan Robert Koren v Angliji.