Prepovedan položaj pri golu Cristiana Ronalda za izenačenje na 2:2. Foto: Instagram
Prepovedan položaj pri golu Cristiana Ronalda za vodstvo 3:2. Foto: Instagram
Ob preboju Reala v polfinale veliko govora o sodnikih

Najbolj srboriti naj bi bili Robert Lewandowski, Thiago Alcantara in Arturo Vidal, ki ga je Viktor Kassai neupravičeno izključil, kar je popolnoma prevesilo tehtnico na stran Real Madrida.
V podaljšku so Madžari za nameček priznali dva gola Madridčanov, dosežena iz prepovedanega položaja. Bavarcem naj bi vstop v sodniško slačilnico preprečila policija.

"Take kraje se v Ligi prvakov ne smejo dogajati. Vse je bilo tako očitno. Besni smo, ker je sodnik odločil tekmo," je bil neutolažljiv Vidal. Jezni so bili tudi drugi igralci Bayerna. "Take tekme bi morali soditi sodniki, ki so na ravni Lige prvakov. To danes je bilo grozljivo," je povedal Alcantara.

Pri nemškem časniku Kicker so ugotovili, da so sodniki naredili sedem napak, pet v škodo Bayerna in dve v škodo Reala.
1. Po njihovi analizi bi moral Kassai Vidalu drugi rumeni karton pokazati že v 48. minuti po prekršku nad Casemirom.
Odločitev v škodo Reala.
2. V 66. minuti je sodnik napačno dosodil nedovoljen položaj Lewandowskega, ki bi imel veliko priložnost za zadetek.
Odločitev v škodo Bayerna.
3. V 78. minuti je bil pred avtogolom Ramosa Lewandowski v nedovoljenem položaju, zato zadetek za vodstvo Bayerna z 1:2 ne bi smel veljati.
4. V 81. minuti bi moral sodnik pokazati drugi rumeni karton Casemiru in ga predčasno poslati pod prho.
5. V 84. minuti je Kassai napačno dosodil prekršek Vidala nad Asensiom za drugi rumeni karton, izključitev je bila torej neupravičena.
6. in 7.: Zadetka Ronalda za 2:2 in 3:2 sta bila dosežena iz nedovoljenega položaja.
Odločitvi v škodo Bayerna.

Bentil je tudi Lewandowski: "Sodniške napake so nam onemogočile napredovanje. Z desetimi nogometaši nismo imeli nobenih možnosti. Ni bilo rdečega kartona, bila sta dva prepovedana položaja. Tudi, ko sem bil v situaciji ena na ena, je sodnik dvignil zastavico, pa prepovedanega položaja ni bilo."

Jezo je prek instagrama izrazil Franck Ribery. Z dvema slikama je nedvoumno pokazal prepovedana položaja pri zadetkih Cristiana Ronalda. Na koncu je zapisal: "Eno leto težkega dela. Hvala, sodniki, bravo."