Po presenetljivi zmagi nad Norveško (1:0) so nato Novozelandke še bolj presenetljivo izgubile s Filipinkami (0:1), na koncu pa ostale brez nujne zmage proti Švicarkam. Foto: Reuters

Zadnji, 3. krog se je odigral v skupini A, kjer so bile v igri za napredovanje prav vse štiri reprezentance. Zadnjeuvrščena Norveška je po dveh slabih predstavah zaigrala kot prerojena in s 6:0 razbila Filipine ter se prebila v izločilne boje kot zmagovalka skupine. V Aucklandu so Norvežanke že po pol ure vodile s 3:0, nato pa dokončale delo. Prav ob koncu v sodnikovem dodatku je Sophie Haug dokončala hat-trick, potem ko je v 6. in 17. minuti dosegla uvodna dva gola Norveške.

Domača vratarka imela največjo priložnost

Na sočasni tekmi v Dunedinu na Južnem otoku je Nova Zelandija lovila zmago nad Švico, ki ji je za napredovanje zadoščal remi. Švicarke so sicer dolgo prevladovale, a nato so se zatekle v obrambo in dopustile sogostiteljicam SP-ja silovit zaključni juriš.

Razigrane Norvežanke zabile šest golov

V maratonskem sodnikovem dodatku je imela največjo priložnost novozelandska vratarka Victoria Esson, ki je v 96. minuti po predložku prišla do neoviranega strela z glavo, a je iz idealnega položaja močno zgrešila. Švicarke gredo brez prejetega gola kot drugouvrščene v osmino finala, Novozelandkam pa preostaja spremljanje izločilnih bojev s tribun.

Ibtissam Jraidi je takole dosegla prvi gol Maročank na svetovnih prvenstvih, kar jim je nato proti Južnim Korejkam prineslo tudi prvo zmago. Foto: Reuters

Na prvi tekmi dneva v skupini H je Maroko proti Južni Koreji dosegel zgodovinski prvi gol in tudi zmago na prvenstvih.

Ibtissam Jraidi je že v 6. minuti poskrbela za edini gol na tekmi v Adelajdi, nakar je Maročankam uspelo ubraniti se pritiska Južnih Korejk. Te so obupno streljale, saj niti eden od 16 poskusov ni zletel v okvir vrat!

Strel Manuele Vanegasa za veliko zmago Kolumbije nad Nemčijo z 2:1. Foto: Reuters

Vanegas v 97. minuti za zmago Kolumbije

Na drugi tekmi v skupini H, s katero se je končal drugi krog za vse udeleženke SP-ja v Avstraliji in Novi Zelandiji, je potekala pravcata drama. Prvi polčas tekme Nemčija – Kolumbija se je končal brez golov, nato pa so Južnoameričanke v 52. minuti povedle prek Linde Caicedo. Silovit pritisk je Nemkam v 89. minuti prinesel najstrožjo kazen, ki jo je v 1:1 spremenila Alexandra Popp. A sledil je uradno 6-minutni sodnikov dodatek, kjer pa so Kolumbijke udarile drugič.

Uradno že po izteku dodatka je kot z desne strani izvedla Leicy Santos, v kazenskem prostoru pa je z visokim skokom do neubranljivega strela z glavo prišla bočna branilka Manuela Vanegas. Šok za Nemke in neizmerno veselje za Kolumbijke ob njihovi najodmevnejši zmagi v zgodovini.