Patrick Cutrone je svojo ekipo povedel v vodstvo že v 15. minuti. Foto: Reuters
Milan je prekinil uspešni niz Lazia. Foto: Reuters
Slovencu Vidu Belcu, vratarju Beneventa, je sodnik na tekmi proti Torinu pokazal rdeči karton zaradi grobega štarta. Torino je slavil s 3:0. Foto: EPA
Inter je le remiziral s Spalom (1:1). Foto: EPA
Atalanta je s 3:0 premagala Sassuolo. Igralci Atalante proslavljajo gol Andree Masiella, podal mu je Slovenec Josip Iličić. Foto: EPA

Zelo pomembno zmago, deseto v letošnji Serii A, so si varovanci Gennara Gattusa priborili v prvem polčasu, ko so dvakrat z glavo matirali varovance Simoneja Inzaghija.

Prvi polčas je postregel s pravim derbijem, padli so kar trije goli.

Milan je navijače na noge dvignil že v 15. minuti, ko je po prostem strelu (izvajal ga je Hakan Calhanoglu) s kazenskega prostora do žoge prišel Patrick Cutrone, ki je streljal z glavo. Lazio je hitro izenačil, lepo je podal Lucas Leiva, žogo je sprejel Adam Marušić, ki je natančno meril z levico in zadel.

Po še enem čudovitem predložku, tokrat ga je izvedel Davide Calabria, je Milan prek Giacoma Buonaventure, streljal je z glavo pod prečko, povedel ob koncu prvega polčasa.

Lazio je imel pobudo v drugem polčasu. Blizu izenačenja so bili v 69. minuti, a je strel z glavo Sergeju Milinkoviću Saviću ubranil Gianluigi Donnarumma. Lepo priložnost je ob koncu srečanja zapravil Marco Parolo.

Milan je tako dosegel polni izkupiček, ki ga je na lestvici dvignil za tri mesta.

Vodilni ekipi Napoli in Juventus sta bili obe uspešni, tako da ju še vedno loči točka.