Robert Koren ima z West Bromom še vedno lepe možnosti za preboj v četrtfinale Pokala FA. Foto: EPA
Didier Drogba in Carlo Ancelotti
Didier Drogba in Carlo Ancelotti se veselita uvrstitve v četrtfinale. Foto: EPA

Trener Roberto di Matteo je v začetno enajsterico uvrstil debitanta Andyja Sloryja, a se je na ogrevanju poškodoval, zato je priložnost dobil Koren. Takoj po izvajanju sredine je Gianni Zuiverlon podal naravnost na nogo Jimmyja Kebeja, ki je preigral vratarja Scotta Carsona in v sedmi sekundi zatresel mrežo. To je bil najhitrejši zadetek v zgodovini najbolj cenjenega pokalnega tekmovanja na svetu!

Simon Church v drugem poskusu ukanil Carsona in vse je kazalo na zmago Readinga. Pritisk West Broma se je obrestoval tri minute pred koncem, ko je Joe Mattock s strelom z roba kazenskega prostora izsilil ponovljeno tekmo na stadionu Hawthorns. West Bromwich je leta 2008 prišel vse do polfinala Pokala FA, kjer je klonil proti poznejšemu zmagovalcu Portsmouthu z 0:1. Korenu in druščini odlično kaže tudi v Championshipu, kjer so na drugem mestu.

V drugem delu Chelsea razred zase
Chelsea je na Stamford Bridgeu v drugem polčasu strl odpor Cardiffa. Modri, ki so igrali brez vratarja Petra Čecha in Johna Terryja, so povedli že v 2. minuti, ko je po podaji Johna Obija Mikela zadel Didier Drogba. Michael Chopra je v 34. minuti izid poravnal. V nadaljevanju pa so popolnoma prevladovali varovanci Carla Ancelottija. V 51. minuti je Michael Ballack izkoristil podajo Drogbaja. Na 3:1 je povišal Daniel Sturridge, ki je dosegel že četrti zadetek v letošnjem Pokalu FA. Piko na i je z glavo postavil rezervist Salomon Kalou po lepi podaji Paula Ferreire štiri minute pred koncem.

Manchester City je le remiziral s Stoke Cityjem (1:1). Gostitelji so povedli z golom Shauna Wrighta-Phillipsa v 11. minuti, a je Ricardo Fuller z glavo izsilil ponovljeno tekmo.