Luka Krajnc v dvoboju s Sebastianom Giovincom. Foto: Reuters
Arturo Vidal
Arturo Vidal je proti Ceseni zadel dvakrat. Foto: Reuters
Miralem Pjanić ter ob njem Maicon in Antonio Cassano
Miralem Pjanić je tekmo v Parmi odločil v 88. minuti s prostega strela. Foto: Reuters
Fernando Torres
Fernando Torres je svoj prvi zadetek za Milan dosegel z glavo. Foto: Reuters

Mladi štajerski branilec Luka Krajnc je v Torinu prvič v letošnji sezoni začel v prvi postavi Cesene in na zelenici preživel vseh 90 minut.
Stara dama je povedla v 18. minuti. Emmanuel Cascione je po strelu Roberta Pereyre v kazenskem prostoru igral z roko, enajstmetrovko pa je izkoristil Arturo Vidal, čeprav bi vratar Nicola Leali kmalu ubranil njegov poskus z bele točke. Čilenec je na 2:0 povišal v 64. minuti z lepim diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora. Končni izid je pet minut pred koncem postavil Stephan Lichtsteiner iz bližine z desne strani.
Ob koncu je najboljši igralec tekme Sebastian Giovinco od daleč stresel še vratnico. Imel je kar nekaj priložnosti, vendar ni znal zadeti. Višji poraz Cesene, ki je le enkrat malce resneje ogrozila Gianluigija Buffona, je preprečil Leali.
Mojstrovina Pjanića s prostega strela
Romi je zmago tik pred koncem zagotovil Miralem Pjanić s sijajno izvedenim prostim strelom pod prečko z 19 metrov. Rimljani so povedli v 27. minuti, ko je po lepi globinski podaji Francesca Tottija iz sredine kazenskega prostora s strelom "iz prve" zadel Adem Ljajić. V 56. minuti je po strelu iz kota z glavo s petih metrov izenačil Paolo De Ceglie. Rome to ni zmedlo in je še naprej napadala. Med drugim je bil blizu zadetka Totti, naposled pa je po nekaj neizkoriščenih priložnostih končni izid postavil Pjanić.

Napoli in Fiorentina le do točke
Drugo zmago je dosegel Inter, ki je bil na San Siru z 2:0 boljši od Atalante. Črno-modri so tekmece iz Bergama ugnali prvič po letu 2010! Po golu Pabla Osvalda s polškarijcami ob koncu prvega polčasa (v 25. minuti je zamenjal poškodovanega Maura Icardija) je drugega v 87. minuti s prostega strela prispeval še en rezervist Hernanes.
Še naprej oddaja točke Napoli, ki je proti Palermu le remiziral (3:3), potem ko je že po 11 minutah vodil z 2:0.

Jasmin Kurtić, ki je v dresu Fiorentine odigral vso tekmo, s soigralci (Josip Iličić je igral od 77. minute) kljub občutni premoči ni uspel streti Sassuola, od koder je posojen. Gledalci na stadionu Artemio Franchi niso videli zadetkov. Juanu Cuadradu v prvem in Borji Valeru v drugem polčasu je veselje preprečila vratnica.

Prvenec Torresa v dresu Milana
Milan je že v torek remiziral v Empoliju (2:2). Po slabem začetku rdeče-črnih je na 2:1 v 43. minuti znižal Fernando Torres. Španec, ki je prvič začel tekmo za Milan, je po predložku Ignazia Abateja z desne strani žogo z glavo poslal proti daljši vratnici in končala je v mreži. V drugem polčasu je izenačil Keisuke Honda, Jeremy Menez pa je v 62. minuti po akciji Torresa stresel še prečko.

4. krog:
CAGLIARI - TORINO 1:2 (1:2)
Cossu 11.; Glik 21., Quagliarella 29.

FIORENTINA - SASSUOLO 0:0
Kurtić je igral vso tekmo, Iličić (oba Fiorentina) pa od 77. minute.

VERONA - GENOA 2:2 (0:1)
Tachtsidis 52., Ionita 65.; Matri 34., 48.

INTER - ATALANTA 2:0 (1:0)
Osvaldo 40., Hernanes 87.
Sportiello (Atalanta) je v 29. minuti ubranil 11-metrovko Palaciu.
Handanović je branil vso tekmo, Krhin (oba Inter) je bil na klopi.

JUVENTUS - CESENA 3:0 (1:0)
Vidal 18./11-m, 64., Lichtsteiner 85.
Krajnc (Cesena) je igral vso tekmo.

SAMPDORIA - CHIEVO 2:1 (1:0)
Gastaldello 45., Romagnoli 80.; Paloschi 90.
Birsa je igral od 60. minute, Cesar je bil na klopi, Lazarević (vsi Chievo) pa je počival zaradi lažje poškodbe. Na trening naj bi se vrnil že v četrtek.

NAPOLI - PALERMO 3:3 (3:2)
Koulibaly 2., Zapata 11., Callejon 45.; Belotti 18., 61., Vazquez 24.
Anđelković (Palermo) je igral vso tekmo.

PARMA - ROMA 1:2 (0:1)