Rene Krhin je v 45. minuti zelenico zapustil poškodovan, zamenjal ga je Panagiotis Kone. Foto: EPA
Leonardo Bonucci
Leonardo Bonucci je dosegel odločilni zadetek na tekmi med Juventusom in Napolijem. Foto: Reuters
Andrea Pirlo
Andrea Pirlo (desno) je odlično povezoval Juventusov obrambo z napadom, nevaren pa je bil tudi ob prekinitvah. Foto: EPA
Edinson Cavani
Napadalec Napolija Edinson Cavani je zelenico v Torinu zapustil sklonjene glave. Foto: Reuters
Diego Milito
Diego Milito je v 85. minuti z bele točke dosegel odločilni zadetek za zmago Interja (5:4). Foto: EPA
Nogometaši Rome
Nogometaši Rome so brez večjih težav ugnali predzadnjo Novaro. Foto: EPA
Samir Handanović
Udinese Samirja Handanovića (branil je vso tekmo) si je privoščil spodrsljaj v Sieni, kjer je izgubil z 1:0. Videmčane je v 70. minuti pokopal Mattia Destro. Foto: EPA

Krhin, ki je 11. marca proti Laziu na Olimpicu dosegel prvi zadetek v italijanskem prvenstvu, je moral zelenico zapustiti v 45. minuti, ko ga je zamenjal Panagiotis Kone. Srečanje so dobili gostje, ki so vknjižili šele prvo zmago v gosteh v letošnji sezoni.

Palermo na krilih Iličića uprizoril preobrat
Gostitelje je sicer v vodstvo popeljal Frederik Sorensen, a so gostje nato prestavili v višjo prestavo in tekmo gladko dobili. Najprej je v 68. minuti po Donatijevem predložku izenačil Igor Budan, preobrat je v 76. minuti zrežiral Abel Hernandez, ki je po podaji Massima Donatija z levico zadel v spodnji levi kot vrat Emiliana Viviana. Piko na i je zmagi po predložku z leve strani ob Iličiću dodal Archimede Morleo, ki je žogo poslal v lastno mrežo.

Stara dama nadoknadila zaostanek za Milanom
Juventus je pred svojimi navijači s 3:0 odpravil Napoli. Gostitelji so derbi bolje začeli, hitro so pritisnili na vrata Morgana De Sanctisa, v uvodnih minutah so si prek Marca Borriella pripravili dve lepi priložnosti, a je ostalo pri začetnem izidu. Na drugi strani je v 13. minuti fantastično priložnost za vodstvo zapravil Marek Hamšik, ki je sprejel dvojno podajo Ezequiela Lavezzija, preigral Gianluigija Buffona, a nato žogo izpustil v gol-avt. Slovak je v prvem polčasu 'stari dami' povzročil kar nekaj preglavic, v 35. minuti je po vnovični lepi akciji sprožil prek vrat.

Bonucci s kančkom sreče za vodstvo
V nadaljevanju so nogometaši Juventusa v napadu zaigrali še ostreje, v četrti minuti nadaljevanja je De Sanctis z zadnjimi močmi odbil predložek Andree Pirla, v 53. minuti pa je moral žogo vendarle pobrati iz mreže. Po predložku Pirla se je žoga v kazenskem prostoru odbila do Leonarda Bonuccija, ki je s kančkom sreče (po strelu se je žoga odbila od Salvatoreja Aronice) zadel za 1:0. 27-kratni italijanski prvaki so mrežo Neapeljčanov prek Mirka Vučinića zatresli že dve minuti pozneje, a je bil zadetek razveljavljen zaradi domnevnega prepovedanega položaja.

Quagliarella potrdil 'pravilo bivšega'
Napoli se je trudil izid poravnati, ekipa s San Paola je napadala, a so bile njene akcije več ali manj jalove. Zato pa so na drugi strani črno-beli vodstvo podvojili. Arturo Vidal je s fantastičnim tehničnim vložkom na levi strani kazenskega prostora najprej preigral Huga Campagnara, nato pa neubranljivo z diagonalnim strelom ob prečki zatresel malo mrežico. Že takoj zatem je s sredine igrišča poskusil še Vučinić in za las zgrešil gostujoča vrata.

Še zadnje upanje največjih optimistov iz gostujočega navijaškega tabora je v 83. minuti razblinil nekdanji napadalec sinjemodrih Fabio Quagliarella, ki je De Sanctisa pomagal po lepi globinski podaji rezervista Alessandra Del Piera. Juventus lahko letos postane tretji klub v zgodovini Serie A, ki bi sezono v ligi sklenil brez poraza (to je uspelo Perugii v sezoni 1978/79 in Milanu v sezoni 1991/92).

Festival 11-metrovk (in zadetkov) na Meazzi
V Milanu so gledalci na stadionu Guiseppe Meazza videli kar devet zadetkov in tesno zmago Interja (5:4). Veliko prahu je s sojenjem dvignil glavni sodnik Paolo Valeri, ki je dosodil kar štiri 11-metrovke, tri v korist Genoe. Gostitelji so blesteli v prvem polčasu, Diego Milito je dosegel dva zadetka za lepo vodstvo, na 3:0 je po natančnem predložku Lucia hladnokrvno zadel Walter Samuel. Gostje so še pred odmorom zaostanek zmanjšali z zadetkom Emiliana Morettija.

V nadaljevanju so bili gledalci priča štirim uspešnim strelom z 11 metrov (po eno 11-metrovko sta uspešno izvedla Milito in Rodrigo Palacio, dvakrat je bil z bele točke natančen Alberto Gilardino), videli so tudi dve izključitvi (pri gostiteljih je bil v 79. minuti izključen vratar Julio Cesar, pri Genoi pa je moral v 84. minuti predčasno pod prho Fernando Belluschi). Zmagovalca je z bele točke v 85. minuti določil Milito.

Novara povedla, a to je bilo tudi vse
Nogometaši Rome so v Novari prerešetali mrežo tamkajšnjega prvoligaša, ki je prikovan uvrščen na predzadnje mesto prvenstvene lestvice. Novara se je Rimljanom sprva odlično upirala, v 16. minuti pa je celo povedla. Giuseppe Gemiti je podal pred vrata, tam pa je Andrea Caracciolo s kančkom sreče žogo pospravil v mrežo. Toda vodstvo varovancev Attilia Tesserja ni trajalo dolgo, osem minut pozneje so gostje izenačili. Po predložku Pabla Daniela Osvalda je povsem neovirano z glavo zadel Marquinho. Romi je do konca polčasa uspel preobrat. V 34. minuti je po predložku iz kota z glavo v polno zadel Osvaldo.

V drugem polčasu še štirje zadetki
Roma je v nadaljevanju le še potrdila zmagovalca. V 55. minuti je po blokiranem strelu Marquinha z lobom Samirja Ujkanija ukanil Fabio Simplicio, po dobri uri igre se je med strelce vpisal še Bojan Krkić. Nekdanji napadalec Barcelone se je odlično otresel domačih branilcev in hladnokrvno zadel za 1:4. Trinajst minut pred iztekom rednega dela srečanja je domačim navijačem nekaj upanja vlil Takajuki Morimoto (2:4), a njegov gol ni dovolj motiviral soigralcev, ki so v 92. minuti prejeli še peti zadetek - po natančni podaji je rezervnega vratarja Novare Alberta Mario Fontano premagal Erik Lamela.

30. krog
ROMA
- NOVARA 5:2 (2:1)
Marquinho 25., Osvaldo 34., Simplicio 55., Krkić 61., Lamela 92.; Caracciolo 17., Morimoto 77.

FIORENTINA - CHIEVO 1:2 (0:1)
Ljajić 71.; Pellisier 24., Rigoni 88.
Cesar je igral vso tekmo, Jokića (oba Chievo) ni bilo v postavi.

INTER - GENOA 5:4 (3:1)
Milito 13, 27., 85./11-m, Samuel 37., Zarate 74.; Moretti 45., Palacio 59./11-m, Gilardino 80./11-m, 90./11-m
RK: Cesar 79.; Belluschi 84.
Birsa (Genoa) je bil na klopi.

BOLOGNA - PALERMO 1:3 (0:0)
Sorensen 51.; Budan 68., Hernandez 76., Morleo 86./ag.
RK: Mantovani 81./Palermo
Krhin (Bologna) je igral do 45. minute, Iličić vso tekmo, Bačinovića (oba Palermo) pa ni bilo v postavi.

SIENA - UDINESE 1:0 (0:0)