Niko Kranjčar je dosegel dva zadetka proti Man. Cityju. Foto: EPA
Cesc Fabregas in Thomas Vermaelen
Cesc Fabregas je zapustil igrišče zaradi poškodbe že v 43. minuti. Foto: EPA
Nemanja Vidić
Nemanja Vidić je dosegel drugi zadetek za rdeče vrage. Foto: EPA

V zelo hladnem vremenu na Stamford Bridgeu so domači navijači z aplavzom pozdravili trenerja gostov Avrama Granta, ki je Chelsea popeljal v finale Lige prvakov maja 2008 in za las ostal brez tako željene lovorike. Modri, ki so igrali brez poškodovanega napadalca Didierja Drogbaja, so povedli v 23. minuti. Nicolas Anelka je s strelom v desni spodnji kot matiral vratarja Asmirja Begovića.

Frederic Piquionne poslal pod prečko. Varovanci Carla Ancelottija, ki na zadnjih štirih tekmah niso zmagali, so bili že pošteno v težavah, ko je Branislav Ivanović prodrl v kazenski prostor, Marc Wilson pa ga je podrl. Lampard (odigral je 300. ligaško tekmo za Cheslea), ki je pred 11 dnevi zapravil najstrožjo kazen proti Manchester Cityju, je bil tokrat natančen.

Topničarji zapravili dve dragoceni točki
Burnley je presenetljivo prišel do točke proti Arsenalu (1:1). Po veliki napaki obrambe gostiteljev je topničarje v vodstvo poplejal Cesc Fabregas v 7. minuti. Španec se je poškodoval še pred odmorom, zamenjal ga je Aaron Ramsey. Andrej Aršavin je zapravil priložnost za povišanje vodstva, ko je zadel vratnico. V 28. minuti je Thomas Vermaelen nepravilno zaustavil Andreja Bikeyja v kazenskem prostoru, Graham Alexander pa je z bele točke izid poravnal.

"Zelo sem razočaran z igro in izidom. Igrišče je bilo neprimerno za kombinatorno igro. V treh dneh smo dvakrat gostovali in veliko potovali. Igralci niso bili sveži," je dejal trener gostov Arsene Wenger.

Kranjčar blestel na White Hart Laneu
Tottenham je s 3:0 ugnal Manchester City. V 37. minuti je strel Petra Croucha nespretno zaustavil Stephen Ireland, odbito žogo pa je Niko Kranjčar poslal v mrežo. Na začetku drugega dela je Jermain Defoe dosegel že 13. zadetek v letošnji Premier ligi. V sodnikovem podaljšku je Kranjčar mojstrsko preigral Emmanuela Adebayorja na desni strani in postavil končni izid.

Wolverhampton na Old Traffordu z rezervisti
V torek zvečer je Manchester United zlahka dobil tri točke proti rezervni postavi Wolverhamptona (3:0). Wayne Rooney je bil natančen z enajstih metrov, še pred odomorom je zadel Nemanja Vidić, v 66. minuti pa še Antonio Valencia. Vodstvo Premier lige je v sredo prosilo Wandererse, da pisno pojasnijo izbiro rezervistov. Trener Mick McCarthy je imel v mislih že nedeljsko tekmo proti Burnleyju. Alex Ferguson je vodil že 900. ligaško tekmo na klopi rdečih vragov.