Lazio je v italijanskem prvenstvu trenutno na tretjem mestu, s tekmo manj zaostaja šest točk za vodilnima Juventusom in Interjem. Foto: Reuters

Rimljani, maja zmagovalci italijanskega pokala, so povedli v 16. minuti. Po podaji Sergeja Milinkovića Savića je bil strelec z desetih metrov Luis Alberto.

Stara dama je izenačila v 45. minuti. Najprej je z roba kazenskega prostora po tleh streljal Cristiano Ronaldo, Thomas Strakosha je njegov poskus ubranil, odbito žogo pa je v mrežo iz bližine potisnil Paulo Dybala.

Cristiano Ronaldo ni mogel biti zadovoljen z razpletom superpokala. Foto: Reuters

V drugem polčasu je Ronaldo streljal malo čez vrata, nato pa je Lazio v 73. minuti prišel v novo vodstvo. Predložek pred vrata je z desne strani poslal Manuel Lazzari, Marco Parolo je z glavo podaljšal žogo, Senad Lulić pa je na oddaljenejši vratnici z volejem zadel za 2:1.

Torinčani so imeli nekaj priložnosti za izenačenje, najbližje zadetku je bil Leonardo Bonucci, ki je z glavo za las streljal mimo vratnice. V zadnji akciji na tekmi je končni izid postavil rezervist Danilo Cataldi z mojstrsko izvedenim prostim strelom.

V pretekli sezoni so superpokalno tekmo prav tako priredili v Savdski Arabiji, januarja je v Džedi Juventus z golom Ronalda z 1:0 premagal Milan. Pred dvema letoma pa je Lazio v Rimu premagal Juventus s 3:2. Skupno je to njegov peti superpokal (1998, 2000, 2009, 2017, 2019).