Hernanes je s fantastičnim prostim strelom potrdil zmago sinjemodrih. Foto: EPA
Giuseppe Biava
Biava je zadel z veliko mero sreče. Foto: EPA

Na olimpijskem stadionu je domače v vodstvo proti mlačnemu Interju po podaji iz kota popeljal Giuseppe Biava. Strel Hernanesa z glavo je Luca Castellazzi blokiral, a se je žoga odbila proti golu. Na pomoč ležečemu vratarju je priskočil Esteban Cambiasso, ki je z golove črte žogo poslal naravnost do Biava, ta pa jo je iz neposredne bližine poslal žogo v spodnji levi kot. Gostitelji so tudi drugi polčas začeli bolje. Vodstvo je povišal Mauro Zarate. Po hitrem prodoru je Hernanes našel Zarateja, ki je v 52. minuti z okoli osmih metrov dvignil žogo mimo Castellazzija.

Pandev prvakom vlil nekaj upanja
V nadaljevanju se je Inter le nekoliko prebudil. Boljšo igro so aktualni italijanski prvaki kronali s prvim zadetkom Gorana Pandeva od februarja. Strel Makedonca se je najprej odbil od Biava in Andreja Diasa, preden je zadel v spodnji desni kot. Ivan Cordoba je bil blizu izenačenja po podaji iz kota, a je bil vratar Fernando Muslera na mestu. Domači navijači so se tresli za zmago, ko jih je s fantastičnim prostim strelom, ob katerem se je žoga malenkostno odbila od živega zidu, v oddaljeni kot razveselil Hernanes. V četrti minuti sodnikovega podaljška je Wesley Sneijder stresel prečko in ostalo je pri zasluženi zmagi Lazia.
Varovanci Rafaela Beniteza po petem porazu v letošnji sezoni Serie A za Milanom, ki je v soboto premagal Brescio s 3:0, zaostajajo že deset točk.