Grafite (levo) je torpediral Bordeauxovo barko. Foto: EPA
Pedro Pauleta
Pedro Pauleta je pred dnevi na glas razmišljal o odhodu iz PSG-ja, kjer ni zadovoljen s svojim statusom. Foto: EPA

Domači so sicer začeli obetavno, saj je David Bellion že v 13. minuti zatresel mrežo gostov. Toda tehtnica se je začela nagibati na stran Le Mansa 10 minut pozneje, ko je bil vratar Ulrich Rame izključen zaradi prekrška nad Mamadoujem Samasso. Gostje so nato "številčno premoč" kronali z zadetkoma Brazilcev Tulia (47.) in Grafita (71.). Le Mansu se lahko na vrhu pridruži Nancy, ki bo na domači zelenici igral z Nico.

Marseille (zaenkrat) močan samo na papirju
Marseille še ne upravičuje vloge enega glavnih favoritov za naslov. Po dveh remijih je tokrat doživel prvi poraz. V gosteh je z 2:1 klonil proti Valenciennesu. Alžirski vezist Karim Ziani je v 57. minuti Marseille popeljal v vodstvo, toda že tri minute pozneje je Steve Savidan izenačil z glavo, nato pa štiri minute pred koncem s prostega strela dokončno pokopal upe gostov.

"Na koncu bomo končali med prvimi tremi. V to sem prepričan," se ne pusti zmesti trener "južnjakov" Albert Emon, ki je še kako pogrešal poškodovanega organizatorja igre Samirja Nasrija.

Parižani dosegli gol, na zmago pa še čakajo
Paris St. Germain je proti Lorientu na Parku princev lovil prvo zmago in prvi gol v prvenstvu. Zadetek je Pedro Pauleta resda zabil (35.), toda Parižani so na koncu ostali praznih rok, saj sta za poln izkupiček gostov zadela Marama Vahirua (2) in Rafik Saifi.

Slovenca v Sochauxu, Bojan Jokič in Valter Birsa, se s težkega gostovanja v Lillu vračata z remijem (1:1). Jokič je igral vso tekmo, Birsa pa 68 minut.